آموزش علوم عرفانی,گر به خود آیی به خدایی رسی

۹ روش درمان درد پهلو و شکم

0

۹ روش درمان درد پهلو و شکم

کسی که از بروز درد شقیــقه و درد پهلو و شکم ( شوصه یا ذات الجنب ؛ ورمی گرم و دردناک است ) بیمناک است در فصل تابستان پس از خوردن ماهی تازه ، بلافاصله به خواب و استراحت نپردازد (زیرا طبع ماهی سرد است وخواب هم سرد کننده بدن است که موجب تشدید سردی مغز و اعصاب و احشاء و درد سر و شکم می شود.

۱-برنامه غذایی تان را عوض کنید.

بسیاری از معده دردها به خاطر برنامه غذایی های ضعیف یا اشتباه هستند . اگر دل دردهایتان در طول چند ماه یا سال ادامه داشت , یکی از این روش ها را برای تنظیم کردن رژیم غذایی تان به کار گیرید.

۲-از یک کمپرس آبگرم استفاده کنید .

گرما دادن به شکمتان می تواند در کاهش درد کمک زیادی کند . از یک بطری حاوی آب داغ یا یک جوراب ( تمیز ) که با برنج خشک گرم پر شده است می توانید استفاده کرده و آن را روی شکمتان بگذارید . برای نتیجه ی بهتر , به پشت دراز کشیده و یک دستگاه گرم کننده روی شکمتان قرار دهید .

۳-یک حمام آب داغ بگیرید.

رفتن به زیر دوش آب گرم, گردش خونتان را افزایش می دهد و ماهیچه هایتان را آرام می کند. حداقل روزی یک بار به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه حمام بگیرید .

۴-شکمتان را ماساژ دهید.

شکم دردتان ممکن است به خاطر گرفتگی ماهیچه شکم باشد. برای کمک به کاهش این درد, با فشار کم شکمتان را ماساژ دهید. روی نقاط درد تمرکز کنید, اما کل ناحیه پایینی شکم را هم ماساژ دهید.

۵-وعده های غذایی کوچک تر بخورید،

ولی تعداد آن ها را افزایش دهید . خوردن سه وعده غذایی سنگین به مراتب احتمال سوءهاضمه و تهوع را نسبت به وعده ی سبک در روز بیشتر می کند . اگر چاره ای نبود , وعده غذایی سنگین خود را به قسمت های کوچک تر تقسیم کنید و از اسنک به عنوان میان وعده استفاده کنید .

۶-از خوردن غذاهایی که می توانند باعث دل درد شوند خودداری کنید . ب

رای مثال، از غذاهایی که تند یا خیلی چرب هستند پرهیز کنید. کافئین , الکل و نوشابه های گازدار هم می توانند معده تان را به هم بریزند .

۷-اگر مطمئن نیستید که کدام غذا معده تان را اذیت می کند،

هر دفعه یک غذا را از برنامه غذایی تان حذف کنید. مثلاً یک هفته بدون لبنیات بگذرانید و ببینید که دل دردتان رفع می شود یا خیر.

۸-یک دفترچه ی غذا داشته باشید و هر غذایی را که می خورید را در آن بنویسید .

در دفترچه ی غذایی تان , روزهایی را که در آن ها به دل درد دچار شدید را بنویسید . پس از مدتی شما ممکن است بفهمید کدام غذا برایتان مشکل ساز است و از آن پرهیز کنید .

۹-وزنتان را کنترل کنید .

وقتی چربی های اضافه اطراف شکم و کمرتان داشته باشید معده تان به سمت بالا هل داده می شود و اسید معده را به مری بر می گرداند . برای وزن کم کردن , یک ورزش معمولی و مداوم انجام دهید و غذای سالم بخورید .

****************************
با عضو شدن در کانال تلگرام ما هر روز از مطالب علوم عرفانی و ادعیه اذکار و همچنین از مطالب روز روانشناسی هیپنوتیزم و یوگا و موفقیت در گوشی خود در اختیار داشته باشید و در گوشی خود مطالعه کنید.

برای عضویت وارد لینک زیر شوید

http://telegram.me/success HYPERLINK “http://telegram.me/inapplyoriginal”786

بعد از کلیک پنجره ای باز میشود و روی دکمه ok کلیک کنید و سپس وارد کانال ما میشوید در این صفحه در پایین صفحه روی دکمه join کلیک کنید تا برای همیشه عضو کانال ما شوید.

*****************************

 

۹ روش درمان درد پهلو و شکم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن دوم