آموزش علوم عرفانی,گر به خود آیی به خدایی رسی

۱۱ درمان برای پادرد

0

۱۱ درمان برای پادرد

گرفتگی عضلات پا چنگه، اسپاسم و احساس درد شدید و ناگهانی در عضلات پا است که می‌تواند از چند ثانیه تا حدود یک روز هم طول بکشد. این اصطلاح به کبودی در دست یا پا یا عضلات چهارسر جلویی ران یا کوفتگی استخوان ران که گاهی اوقات در یک هماتوم یا درد و ناراحتی چند هفته‌ای ایجا می‌شود گفته نمی‌شود بلکه به این حالت‌های مذکور پای مرده گفته می‌شود.

ما طورى از پاهاى‏مان کار مى‏کشیم که انگار فردایى نیست. بنابراین در پایان یک روز طولانى، که پاى‏تان درد مى‏کند، چه کار مى‏توانید انجام دهید؟ شما نمى‏توانید آن‏ها را دور بیندازید و یک جفت دیگر بخرید. نه قربان! براى هر مشترى یک جفت موجود است و شما نیز پاهاى مخصوص خود را دارید. اگر شما انتظار دارید که پاى‏تان همیشه براى شما کار کند، بهتر است بنشینید و به توصیه‏هاى متخصصان ما عمل کنید:

۱-پاها را بالا نگه دارید.
 

جراح ارتوپد »گیلبرت رایت از کالیفرنیا« مى‏گوید: بهترین کارى که مى‏توانید انجام دهید این است که هنگامى که به خانه رسیدید روى صندلى بنشینید، پاها را بالا ببرید، انگشتان پا را حرکت دهید تا خون در آن جریان یابد؛ بنابراین پا را ۴۵ درجه نسبت به بدن بالا ببرید و بیست دقیقه استراحت کنید.

۲-پاى‏تان را در آب غوطه‏ور کنید.
 

بهترین راه براى سر زنده کردن پاى خسته، غوطه‏ور کردن آن در آب گرم حاوى نمک است، سپس با آب سرد و تمیز پا را بشویید و آن را خشک کنید و ژل و کرم مرطوب کننده به آن بمالید.

۳-از آب سرد و گرم به ترتیب استفاده کنید.
 

دکتر ساسمن درمانى را توصیه مى‏کند که معمولا در سالن‏هاى اروپایى به کار مى‏رود؛ در لبه وان حمام بنشینید و پاها را در زیر آب روان براى چندین دقیقه نگه دارید )به ترتیب یک دقیقه زیر آب سرد و یک دقیقه زیر آب گرم و آخرین بار زیر آب سرد نگه دارید(. این حمام گرفتن با آب سرد و گرم، کل سیستم بدن شما را سرحال مى‏کند. اما مثل همیشه اگر مبتلا به دیابت یا گردش خون مختل هستید، این کار را نکنید.

۴-چاى دم کنید.
 

اگر شما هیچ گونه اسانسى ندارید، مى‏توانید چاى بابونه یا نعناع درست کنید. چهار کیسه چایى را در دو فنجان آب داغ بریزید. به دم کرده، یک گالون آب داغ اضافه کنید؛ طبق دستور بالا پا را در آن قرار دهید و بعد از آن به ترتیب از آب داغ و آب سرد براى شستشو استفاده کنید.

۵-دردها را با ماساژ از بین ببرید.
 

دکتر ساسمن مى‏گوید: یک کار بسیار خوب و عالى این است که شخصى پاهاى‏تان را با روغن بچه ماساژ دهد. اگر چنین شخصى را پیدا نکردید، کار را به دست‏هاى خودتان بسپارید. قبل و یا در حین قرار دادن پاها در آب، یک مقدار ماساژ بدهید. انگشتان پا را به
آرامى فشار دهید. سپس با حرکت دایره‏اى شکل زیر پاها را فشار دهید. یک حرکت مؤثر دیگر کشاندن انگشت شست دست بر روى قوس پاها، با قدرت هر چه بیشتر است.

۶-یخ درمانى کنید.
 

یک راه دیگر براى احیاى پاهاى خسته، پیچیدن چند قطعه یخ در داخل حوله و سپس مالیدن آن به مدت چند دقیقه بر روى پا مى‏باشد. یخ التهاب را کاهش مى‏دهد و بى‏حس کننده موضعى ملایمى است. سپس پاها را خشک کنید و ادکلن، الکل و سرکه را روى آن بمالید؛ این مواد داراى اثرات خنک کننده و خشک کننده هستند.

۷-ورزش کنید.
 

منظور ما ورزش‏هاى هوازى یا دیگر فعالیت‏هاى سنگین نیست؛ اما بسیارى از پزشکان توصیه مى‏کنند که براى تسکین درد و بهبود گردش خون، عضلات پا و ساق را حرکت دهید.
اگر در طول روز، پاها گرفته و دردناک و سفت است، همانند دست‏ها، تکان مناسبى به آنها بدهید. هر بار یک پا را تکان دهید، سپس استراحت کنید و انگشتان پا را بالا و پایین ببرید.
اگر مجبورید در طول روز ساعات متمادى بایستید، هر وقت که مى‏توانید راه بروید، طرز ایستادن‏تان را عوض کنید و یک پا را بر روى چهارپایه تکیه دهید یا گه گاه قدم بزنید. اگر امکان دارد، بر روى بالشتک پلاستیکى ابرى یا قالى بایستید.
براى از بین رفتن سفتى عضلات، کفش‏ها را درآورید. روى صندلى بنشینید و پاها را به طرف جلو کشش دهید. ده بار پا را از مچ پا به یک طرف و سپس به طرف دیگر، دایره‏وار بچرخانید. انگشتان پا را تا آنجا که مى‏توانید به پایین و سپس به طرف بالا بکشید و ده بار تکرار کنید. حالا انگشتان را با دست بگیرید و بالا و پایین ببرید.
براى یک ماساژ کوچک مناسب، کفش را درآورید و هر پا را به دور توپ تنیس یا یک غلطک خمیر به مدت یک یا دو دقیقه بچرخانید.
دکتر لیاشور »متخصص پوست« این حرکات را توصیه مى‏کند:
چند مداد را کف زمین پخش کنید و با انگشتان پا آن‏ها را بردارید.
مقدارى لوبیاى خشک را داخل دمپایى راحتى خود بریزید و آن را بپوشانید و چندین بار در اتاق راه بروید. این کار، یک ماساژ کامل براى کف پا مى‏باشد.

۸-کف پاها را نجات دهید.
 

براى جلوگیرى از آسیب پاها، از کفش‏هاى داراى کفى محکم و ضربه‏گیر استفاده کنید. اجازه ندهید کفى کفش فرسوده یا نازک شود، زیرا کارى را که از آن انتظار مى‏رود، انجام نخواهد داد. دکتر رایت مى‏گوید: کفش‏هاى زنانه با کفى‏هاى نازک و جلوى نوک تیز و پاشنه بلند، کفش‏هاى کلاسیک بسیار بدى هستند. اگر مى‏خواهید سر کار بروید و یا از سر کار برگردید از کفش‏هاى ورزشى یا پیاده‏روى استفاده کنید.

۹-ارتفاع پاشنه کفش را تغییر دهید.
 

پوشیدن کفش پاشنه بلند، عضلات پشت ساق پا را سفت مى‏کند و آن هم باعث خستگى پاها مى‏شود. بنابراین تغییر کفش‏هاى پاشنه بلند به پاشنه کوتاه در طول روز یک فکر بسیار خوب است.

۱۰-از کفى داخل کفش استفاده کنید.
 

دکتر واکر مى‏گوید: کفش پاشنه بلند داراى مضرات دیگرى نیز هست. در هنگام راه رفتن، پاها را به طرف جلو مى‏کشاند و باعث فشار بیشترى بر پا مى‏شود. براى جلوگیرى از این حالت و قرار گرفتن درست پاها در داخل کفش از نیم کفى در کفش استفاده کنید. مطمئن شوید که این کفى‏ها را هنگام خرید کفش جدید به مغازه ببرید.

۱۱-به کفش‏ها کشش دهید.
 

وقتى که کفى را به کفش اضافه کردید مطمئن شوید که کفش، جلوى پا را نمى‏زند. اگر کفش تنگ است، شاید براى جا گرفتن کفى به کشیدن کفش، براى جا باز کردن، نیاز باشد. یک جوراب را با شن پر کنید و آن را داخل کفش بگذارید و کفش را با حوله مرطوب بپوشانید؛ بگذارید تا ۲۴ ساعت خشک شود. در صورت لزوم یک یا دو بار این کار را تکرار کنید.

****************************
با عضو شدن در کانال تلگرام ما هر روز از مطالب علوم عرفانی و ادعیه اذکار و همچنین از مطالب روز روانشناسی هیپنوتیزم و یوگا و موفقیت در گوشی خود در اختیار داشته باشید و در گوشی خود مطالعه کنید.

برای عضویت وارد لینک زیر شوید

http://telegram.me/inapplyoriginal

بعد از کلیک پنجره ای باز میشود و روی دکمه ok کلیک کنید و سپس وارد کانال ما میشوید در این صفحه در پایین صفحه روی دکمه join کلیک کنید تا برای همیشه عضو کانال ما شوید.

*****************************

۱۱ درمان برای پادرد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن دوم