آموزش علوم عرفانی,گر به خود آیی به خدایی رسی

مناسبت یوگا در عصر حاضر

3

مناسبت یوگا در عصر حاضر

در آستانه ورود به قرن بیست و یکم مبانی روحی بازنگری و اصلاح شده و یوگا به صورت یک مسئله جدی مطرح گردیده است.همچنین مراکز اصلی تعلیم یوگا مهم ترین منبع اشاعه روحی هستند.تمرینات یوگا راه سریعو مستقیم دریافت تندرستی را به هر فردی که در این راه قدم بر می دارد نشان می دهدو

.

یکی از مهمترین دست آوردهای یوگا درمان جسم و رواناست.امروزه برای درمان قطعی بعضی بیماریها چون آسم و دیابت ,فشارخون,آرتریت,بماریهای گوارشی و بعضی از بیماریهای روانی تنی که طب مدرن از درمان آنها عاجز است از روشها و تمرینات اختصاصی یوگا استفاده می شود.همچنین گزارشی در دست است که تاثیر عمیق یوگا را در بهبود بیماری ایدز نشان می دهد.

طبق گزارشهای پزشکی,یکی از موفق ترینشیوه های درمان بوده است علت آنست که یوگا هماهنگی و هارمونی لازم را بین سیستم اعصاب وغدد مترشحه داخلی ایجاد می کند و این هماهنگی به طور مستقیم روی سیستم های داخلی و اندام تاثیر می گذارد.

در دنیای پرتنش برای اکثر مردم یوگا ساده ترین روش برای دستیابی به تندرشتی و شادابی است.آساناها بسیاری از خستگی های روزانه ناشی از فعالیت های شغلی مثل نشستن پشت میز کار اداری یا اثرات کارماها را مرتفع می کنند.علاوه بر آن روش های یوگا غالبا آرام بخش روح و روان هستند.در عصر تسلط تلفن همراه و پیغام گیر بی پر و فروشگاههای شبانه روزی,تمرینات یوگا می تواند سازنده یک شخصیت برتر و افزایش هوش تاجارت,به عنوان وسیله ای برای بالا بردن توانایی های فردی و افزایش بازدهی کاری باشد.

صرف نظر از نیازهای شخصی,یوگا وسیله ای برای مبارزه و دفع اضطرابها و بی قراریهای اجتماعی است.در دنیای فعلی عواطف انسانی ارزش برای آشنایی انسانها با اصل وجودی و خالص خود ,بهترین روش است ,و قادر است انسان را به سر چشمه اصلی هستی یکی کند.

علاوه بر این ملاحظات یوگا فراتر از تمرینات فیزیکی,راهنمایی است در سپردن راه جدیید زندگی و در برگیرنده حقایق درونی و بیرونی.به هر ترتیب این راه زندگی به صورت عقلانی قابل فهم نیست و تنها از طریق تمرین و تجربه به صورت هنر زیستن تجلی می یابد.

 

 

 

hatayoga

******************************

با عضو شدن در کانال تلگرام ما هر روز از مطالب علوم عرفانی و ادعیه اذکار و همچنین از مطالب روز روانشناسی هیپنوتیزم و یوگا و موفقیت در گوشی خود در اختیار داشته باشید و در گوشی خود مطالعه کنید.

برای عضویت وارد لینک زیر شوید

http://telegram.me/inapplyoriginal

بعد از کلیک پنجره ای باز میشود و روی دکمه ok کلیک کنید و سپس وارد کانال ما میشوید در این صفحه در پایین صفحه روی دکمه join کلیک کنید تا برای همیشه عضو کانال ما شوید.

 

مناسبت یوگا در عصر حاضر

3 نظرات
 1. ارام می گوید

  سلام استاد بزرگوار/ استاد من قبلا دعای باطل السحر از راه دور رو که تو سایت قرار داده بودین رو یاداداشت برداری کرده بودم منتها اونموقع شما مقدار زکات این دعا رو ذکر نکرده بودین !! استاد میشه بفرمایین زکاتش چه مقدار میشه؟؟؟ ممنونم

  1. admin site می گوید

   لطف کن متن دعا و توضیحاتو برام بفرست تا عرض کنم عزیزم

  2. admin site می گوید

   در ضمن در پستی که مربوط به ادعیه و اذکار نمیشه لطفا نظر قرار ندین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن دوم