آموزش علوم عرفانی,گر به خود آیی به خدایی رسی

فرق مانیه‌تیزم و هیپنوتیزم

0

فرق مانیه‌ تیزم وهیپنوتیزم

نیروی مانیه‌تیزم یکی از قوای طبیعی محسوب می‌شود و در همه موجودات وجود دارد. اگر از این نیروی شریف که کائنات از آن پیروی می‌کنند و مطابق قوانین عمومی آن، کرات مختلف، مدار خود را سیر می‌نمایند، سوء استفاده شود، طبیعت دیر یا زود انتقام خود را خواهد کشید. این نیرو باید در راه  عمومی، اجتماع، خیر و صلاح نوع بشر و تداوی روحی صرف شود.

erickson-hypnosis

هیپنوتیزم با مانیه‌تیزم فرق زیادی دارد و نباید آن دو را با هم اشتباه کرد. مانیه‌تیزم چنان‌که بارها اشاره کرده‌ایم همان مغناطیس شخصی است که یک نوع جاذبه می‌باشد، ولی هیپنوتیزم عبارت از خواب مصنوعی است که توسط اشیاء صدادار، چراغ‌های پرنور و یا چیزهای دیگر انجام می‌یابد. اشخاص عصبانی و صرعی برای این خواب‌ها مستعد می‌باشند ولی اشخاص سالم را مشکل بتوان هیپنوتیزم کرد در صورتی که با مانیه‌تیزم هشتاد درصد اشخاص سالم به خواب می‌روند و یا متأثر می‌شوند.

برای یاد گرفتن علم هیپنوتیزم ریاضت لازم نیست و فقط متانت و بردباری در این علم انسان را موفق می‌کند ولی مانیه‌تیزم محتاج ریاضت است. فرق دیگری  که خیلی مهم است عبارت از بی‌نظم بودن خواب‌های هیپنوتیزمی است در صورتی که خواب‌های  مانیه‌تیزم مرتب و منظم بوده و یکی پس از دیگری سنگین می شود و هم‌چنین اعمال هیپنوتیکی خطرناک است. علمای فن، هیپنوتیزم را مضر دانسته,سایت هیپنوتیسم دات آی آر, و بر آن باورند که هوش و ذهن را کند می‌نماید(که خیلی زود فهمیده اند کاملا اشتباه میکردند و برعکس نیروز ذهن و هوش را چند برابر میکند) ولی برعکس مانیه‌تیزم دقت و حافظه را قوی کرده و به قوای معنوی انسان می‌افزاید. نیروی مانیه‌تیزم بهترین وسیله برای نگاه داری تعادل قوای جسمانی و روحانی است و به این علل است که مانیه‌تیزم را برتر از علم هیپنوتیزم می‌دانند و اکنون در بیشتر نقاط  جهان علما و پزشکان این علم را یاد می‌گیرند.

دگر هیپنوتیزم دارای هیچ نوع قوایی نیست و می‌توان گفت که مردم را توسط  اشیایی که برای خواب‌های مصنوعی به کار می‌رود، اغفال می‌نماید ولی مانیه‌تیزم دارای نیروی طبیعی است که در انسان از چشم و نوک انگشتان خارج می‌گردد که حیوانات نیز دارای این نیرو می‌باشند و از آن استفاده می‌کنند.

ادامه دارد. . .

******************************

با عضو شدن در کانال تلگرام ما هر روز از مطالب علوم عرفانی و ادعیه اذکار و همچنین از مطالب روز روانشناسی هیپنوتیزم و یوگا و موفقیت در گوشی خود در اختیار داشته باشید و در گوشی خود مطالعه کنید.

برای عضویت وارد لینک زیر شوید

http://telegram.me/inapplyoriginal

بعد از کلیک پنجره ای باز میشود و روی دکمه ok کلیک کنید و سپس وارد کانال ما میشوید در این صفحه در پایین صفحه روی دکمه join کلیک کنید تا برای همیشه عضو کانال ما شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن دوم