آموزش علوم عرفانی,گر به خود آیی به خدایی رسی

انواع روش های هیپنوتیزم,اصول مختلف خواب کردن

0

انواع روش های هیپنوتیزم,اصول مختلف خواب کردن

به طور کلی برای خواب کردن معمول اصول مختلفی موجود است که استاد و روا‌شناسان هر یک طریقه‌ای را انتخاب کرده با ان کار نموده‌اند ولی در حقیقت تمام آنها سه رکن اساسی را دارا می‌باشند:

۱-    عطف نگاه معمول به یک چیز براق و روشن یا چشم‌های عامل که دارای قدرت ساحرانه نیروی مغناطیسی نیز  بوده موفقیت وی را تأمین می‌نماید.

۲- تلقین و ایجاد القاء در معمول.

۳-حرکات دست (پاس‌ها)

دستور کلی برای خواب کردن معمولین به شرح زیر است:

معمول را روی صندلی راحتی می‌نشانید، نگاه خود را به ریشه چشم او دوخته و تلقین می‌کنید:

… کاملاً  اماده خواب هستید فکر خواب می‌کنید، در پلک چشم‌ها یک  نوع سنگینی احساس می‌شود، چشم‌هایتان یواش یواش بازو بسته می‌شوند، راحت هستید، بخوابید راحت بخوابید.

از این قبیل تلقینات درباره معمول انجام می‌دهید تا به خواب رود، موقعی که چشم‌های معمول بسته شد شروع به پاس دادن می‌کنید و بر تلقینات خود اضافه می‌نمایید:

«هر آن خوابتان سنگین‌تر می‌شود بدون اجازه من نمی‌توانید بیدار شوید، بخوابید»

این تلقینی است که حتماً بعد از خواب باید انجام گیرد تا معمول در موقع خواب و بعد از خواب احساس  ناراحتی ننماید.

موضوعی که در موقع خواب کردن باید کاملاً مراعات گردد، وضع اتاق عملیات است . اتاقی  که  در آن مشغول عملیات می‌شوید باید دارای شرایطی باشد که هم اکنون برای مبتدیان شرح می‌دهم.

اول این‌که:  اتاق دارای هوای کافی باشد تا سبب ناراحتی  در معمول و عامل نگردد زیرا ناراحتی هر کدام در دیگری تأثیر داشته  مانع از خواب‌های راحت و عمیق می‌باشد.

دوم این‌که: هوای اتاق باید نه گرم و  نه سرد باشد، تا ایجاد ناراحتی‌هایی ننماید.

سوم این‌که: اتاق باید خلوت باشد، سرو صدای زیاد موجب پریشانی فکرو  ذهن عامل و معمول می‌گردد.

حال می‌پردازیم به طرق مختلف خواب و دستوراتی که عده‌ای از مانیه‌تیزورها و هیپنوتیزورهای مشهور جهان بعد از سال‌های متمادی تجربه و کار  و تجسس  از خود به یادگار باقی گذاشته و به نام خود انان  معروف شده است.

اصول دکتر برنهایم

معمول را وادار می‌کرد در چشم‌های وی نگاه نماید و فکر خواب کند، تلقیناتی که انجام می‌داد به شرح زیر بود:

«درست به چشم‌های من نگاه کنید، کاملاً آماده خواب هستید، به غیر از خواب فکر دیگری ندارید، باز هم بیشتر به چشم‌های من نگاه کنید، بخوابید راحت بخوابید»

در تلقینات اصرار می‌کرد، با دو دست خود از برابر چشم‌های معمول از بالا به پایین چندین پاس انجام می‌داد و آمرانه به تلقینات خود ادامه می‌داد تا با گفتن «بخوابید» معمول به خواب می‌رفت.

اصول دکتر ریشه

ضمن تحت تأثیر گرفتن معمول که طرز آن قبلاً شرح داده شده، به مدت سه یا چهار دقیقه دست‌های وی را فشار می‌داد، بعداً از بالا به پایین از برابر,سایت هیپنوتیسم دات ای آر, چشم‌های معمول پاس می‌داد و به خواب می‌برد. این اصول برای کسانی که تازه کار و مبتدی هستند بسیار  سخت و مشکل است.

دستور راهب فاریا

سوژه را راحت روی  صندلی نشانیده تلقین می‌کرد که در فکر خواب باشد. با اراده قوی نگاه مغناطیسی خود را به ریشه چشم او  معطوف می‌نمود، بعد دست راست را  بالا می آورد,چند قدم به طرف معمول پیش می‌رفت یک مرتبه با سرعت دست خود  را از بالا به پایین آورده و تلقین خواب می‌نمود، چنان‌چه این عمل که امرانه انجام می‌گرفت در سوژه تأثیری نمی‌بخشید، یا تأثیرش به اندازه‌ای نبود که به خواب رود پیش می‌رفت  انگشتان خود را جمع و نوک کرده در پیشانی معمول قرار می‌داد، آمرانه تلقین خواب می‌کرد تا به خواب رود.

البته این روش به نوبت خود برای مبتدیان سخت بوده و عملی  نمی‌باشد، البته ایمان قوی و تزلزل ناپذیر و سابقه زیاد و طولانی لازم دارد تا بتوان  از این روش نتیجه مثبت گرفت.

اصول خاوب کرلینگ

معمول را روی صندلی طوری می‌نشانید که روشنایی از پشت وی بتابد و تلقین خواب می‌کرد. چشم‌های خود را به ریشه چشم معمول می دوخت، هم‌چنین دست‌های خود را روی دست‌های وی قرار داهد و تلقین می‌کرد: «پلک چشم‌های شما کم‌کم سنگین می‌شود» در تلقینات خود اصرار می‌ورزید، چندین پاس از سر تا روی معده سوژه انجام داده و دست‌ها را به طور سنگین پایین می‌آورد. بعد انگشتان شست,سایت هیپنوتیسم دات آی آر, خود را در روی پلک چشم‌های معمول گذاشته مختصر فشاری وارد می‌ساخت، و تلقین می‌کرد: «راحت بخوابید، راحت بخوابید»

دستور پیکمان

“مسیو پیکمان” دربرابر مردم معمول را سرپا نگه داشته خود در طرف چپ او قرار می‌گرفت. از ۱۵ سانتی‌متری انگشتری را که در انگشت دست چپ داشت در برابر چشم‌های معمول نگاه می‌داشت می‌گفت: به آن نگاه کند، دست راست را در پشت وی  قرار داده مرتباً در امتداد  ستون فقرات  پاس می‌داد تا سوژه به خواب رود.

اصول دکتر لیه بو

با تلقین : «پلک چشم‌هایت سنگین شده و بسته می‌شوند، بخوابید دست خود را از بالای  پیشانی به طور سنگین پایین می‌اورد تا پلک‌های معمول بسته شود، در این عمل اصرار می‌ورزید تا به خواب می‌رفت.

اصول کسمان

در برابر سوژه قرار گرفته می گفت چشم‌های خود را ببندد بعد دست‌های معمول را به طوری که انگشتان شست خود و ایشان به هم متصل باشد به دست گرفته تلقین می‌کرد که در برابر خواب مقاومت نشان ندهد، کاملاً تسلیم باشد. در مدت ۲ الی ۱۰ دقیقه چشم‌های معمول باز و بسته شده با انجام چند پاس به سر معمول، او را می‌خوابانید.

******************************

با عضو شدن در کانال تلگرام ما هر روز از مطالب علوم عرفانی و ادعیه اذکار و همچنین از مطالب روز روانشناسی هیپنوتیزم و یوگا و موفقیت در گوشی خود در اختیار داشته باشید و در گوشی خود مطالعه کنید.

برای عضویت وارد لینک زیر شوید

http://telegram.me/inapplyoriginal

بعد از کلیک پنجره ای باز میشود و روی دکمه ok کلیک کنید و سپس وارد کانال ما میشوید در این صفحه در پایین صفحه روی دکمه join کلیک کنید تا برای همیشه عضو کانال ما شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن دوم