آموزش علوم عرفانی,گر به خود آیی به خدایی رسی

آثار و برکات سوره ممتحنه

2

آثار و برکات سوره ممتحنه

تعداد آیات: ۱۳

مکی یا مدنی: مکی

ممتحنه شصتمین سوره قرآن کریم است

نام های دیگر آن «الامتحان، الموده» می باشد.

از رسول اکرم صلی الله علیه وآله نقل شده: هر کس این سوره را قرائت نماید فرشتگان بر او درود فرستاده و برای او طلب بخشش می کنند و اگردر همان روز قرائت سوره ممتحنه، از دنیا برود شهید از دنیا رفته است و مؤمنان در روز قیامت شفیع او خواهند بود.

آثار و برکات سوره ممتحنه

۱) درمان بیماری طحال و جلوگیری از بیماری

هر کس این سوره را بنویسد و پس از شستن، سه روز پی در پی از آب آن بنوشد، اگر بیماری طحال داشته باشد بهبود می یابد و از درد و زیادشدن بیماری جلوگیری می کند. 

از امام صادق علیه السلام نیز روایت شده: اگر سوره ممتحنه را بنویسد و پس از شستن سه روز متوالی از آب آن بنوشد به اذن خداوند آن بیماری از او دفع می شود.

۲) جهت تحبیب و عشق

دو رکعت نماز گزارد و در هر رکعت بعد از «حمد»، هفت مرتبه آیه شریفه(۷ سوره ممتحنه) را بخواند و پس از سلام ابتدا هفت مرتبه بگوید: «اللهمَ لَیِّنْ قَلْبَ فلان بن فلان کما لَیَّنْتَ الحَدیدَ لِداود.» و بعد سیصد مرتبه بگوید: «یا حبیبَ المُدَّبِرین حَبِّب مَحَبَّتی علی قلب فلان بن فلان».

******************************

با عضو شدن در کانال تلگرام ما هر روز از مطالب علوم عرفانی و ادعیه اذکار و همچنین از مطالب روز روانشناسی هیپنوتیزم و یوگا و موفقیت در گوشی خود در اختیار داشته باشید و در گوشی خود مطالعه کنید.

برای عضویت وارد لینک زیر شوید

http://telegram.me/inapplyoriginal

بعد از کلیک پنجره ای باز میشود و روی دکمه ok کلیک کنید و سپس وارد کانال ما میشوید در این صفحه در پایین صفحه روی دکمه join کلیک کنید تا برای همیشه عضو کانال ما شوید.

آثار و برکات سوره ممتحنه

2 نظرات
 1. darya می گوید

  استاد من روز یکشنبه ابن نماز که بعد از حمد هفت بار ایه ۷سوره ممتحنه بود تو ساعت زهره خوندم و ذکاتشو دادم حالا الان فهمیدم که ۳۰ماه قمری بوده اخه متا اشتباه زده اول ماه قمری.
  حالا‌چکار کنم دیشب بهش پیام دادم اصلا بازش هم نکرده
  یعنی نتیجه عکس داده؟؟؟؟

  1. admin site می گوید

   نه نتیجه عکس که نه اما تاثیر نداشته
   میتونی دوباره انجامش بدی با توجه به ساعتش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن دوم