آموزش علوم عرفانی,گر به خود آیی به خدایی رسی

آثار و برکات سوره توحید

32

آثار و برکات سوره توحید

تعداد آیات: ۴

مکی یا مدنی: مکی

توحید یکصد و دوازدهمین سوره قران کریم است

این سوره را «اخلاص، صمد، اساس، برائه، جمال، معرفت، مانع، نور، تفرید، تجرید، ولایت»  نیز می گویند.

این سوره از ارزشمندترین سوره های قرآن است که به قرائت و ارتباط با آن بسیار سفارش شده است و آثار و فواید بیشماری دارد.

رسول خدا صلی الله علیه و اله وسلم فرموده اند این سوره را زیاد بخوانید زیرا این سوره نور قرآن است. 

هم چنین از ایشان نقل شده است: هر کس سوره توحید را قرائت نماید با خواندن آیه اول، خداوند هزار نگاه به او می کند و با خواندن آیه دوم، خداوند هزار دعای او را مستجاب می کند و با آیه سوم هزار خواسته اش را به او می دهد و با آیه چهارم، هزار حاجت از حاجت های دنیا و آخرتش را روا می کند.

امام صادق علیه السلام فرمودند: هر کس سه روز بر او بگذرد وسوره توحید را نخواند خوار شده و بند ایمان از او برداشته می شود و اگر در آن حال بمیرد در حال کفر مرده است.

قرائت این سوره در بسیاری از مکان ها و زمان ها مانند پس از نماز صبح، بعد از هر نماز واجب، هنگام خواب و… سفارش شده است.

آثار و برکات سوره توحید

۱) شفا دهندگی

در این باره در سخنی از امام باقر علیه السلام آمده است: هر کس سوره حمد و سوره توحید او را شفا ندهد هیچ چیز دیگری او را شفا نخواهد داد همه بیماری ها با این دو سوره درمان می شود.

۲) درمان تب

هر کس که حضرت زهرا سلام الله و فرزندانش را دوست دارد و دچار بیماری تب شود سوره توحید را ۱۰۰۰ بار بخواند آنگاه خداوند را به حق فاطمه قسم دهد که شفا خواهد گرفت.

۳) درد چشم

از امام صادق علیه السلام نقل شده است: هر کس این سوره را بر درد چشم بخوانند به قدرت خداوند دردش آرام می گیرد.

۴) درد دندان

از امام باقر علیه السلام نقل شده: هر گاه احساس درد دندان کردی سوره حمد و توحید را بخوان در حالی که دست خود را بر موضع درد گذاشته ای و پس از ان ایه ۸۸ سوره نمل را قرائت کن دردش ارام می گیرد.

۵) امنیت

امنیت خواهی و پرهیز از خطرات و حوادث ناگوار از خواسته های اولیه و همیشگی انسان هاست و مردم از هر گونه حادثه و بدی ای که زندگی آرام و بی دردسر آنها را دچار تشویش و گرفتاری کند مخالفند و در پی دستاویز هایی برای امان جویی از این ناگواری ها هستند. سوره توحید از این دستاویزهای محکم الهی است که به وسیله آن می توان خود را در آغوش امیت الهی قرار داد . مواردی که به امنیت جویی از سوره توحید سفارش شده است از این قرار است:

الف: هنگام سفر

از رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم روایت شده: هر کس که می خواهد به سفری برود دو طرف چهارچوب در را بگیرد و ۱۱ بار توحید را قرائت نماید خداوند پاسبان او خواهد بود تا به منزلش بازگردد.

ب: هنگام خروج از خانه

امام صادق علیه السلام می فرماید: هر کس هنگام خرج از منزل ۱۰ مرتبه سوره توحید را بخواند هموراه در حفظ و حراست خداوند است تا به خانه بازگردد.

ج: وارد شدن بر حاکم یا قدرتمند

از رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم روایت شده: هر وقت بر حاکم یا ستمگری وارد شوی در حالی که به او نگاه می کنی سوره توحید را سه مرتبه بخوان و دست چپت را مشت کن و برا این حال باشد تا از نزد او بیرون می روی.

امام صادق علیه السلام نیز فرموده اند: هر کس پیش از رفتن به نزد قدرتمند و زورگویی سوره توحید را قرائت کند خداوند به واسطه آن مانع زیان دیدن او می شود.

د: هنگام خواب

امیرالمؤمنین علی علیه السلام فرمودند: هر کس هنگام خوابش سوره توحید را قرائت نماید خداوند۵۰ فرشته را مأمور حراست و نگهبانی او قرار می دهد.

۶) رفع فقر و تنگدستی

از امیر المؤمنین علیه السلام روایت شده است: هر وقت وارد منزل می شوید سوره تحید را بخوانید زیرا این کار فقر را از بین می برد. 

۷) بخشش گناهان

قرائت سوره توحید از عوامل پاک شدن گناهان است . رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم فرموده اند: هر کس در شب یا روز جمعه ، ۲۰۰ مرتبه سوره توحید را در نماز ۴ رکعتی (۲تا دو رکعت) بخواند یعنی درهر رکعت بعد از حمد ۵۰ بار توحید را بخواند گناهانش بخشیده می شود هر چند به اندازه دریا باشد. 

در فقه الرضا امده است: هر کس سوره توحید را ۲۱ بار بخواند خداوند قصری در بهشت برای او بنا می کند و هر کس ۴۱ بارقرائت کند خداوند همه گناهانش از گذشته و اینده را می آمرزد.

امام صادق علیه السلام در این باره فرمودند: هر کس این سوره را در هنگام خواب بخواند خداوند گناهان ۵۰ سال گذشته اش را می بخشد. 

۸) استجابت دعا

رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم در بیان شرایط یک نماز فرمودند: در رکعت اول پس از حمد توحید را بخواند زیرا دعای پس از آن مستجاب می شود و بدین وسیله دعای قنوت آن نیز مستجاب می گردد.

۹) امان از گناه

امیرالمومنین علی علیه السلام فرمودند: هر کس نماز صبح را بر پا دارد و پس از نماز در جایش بنشیند و سوره توحید را ۱۱ مرتبه قبل از طلوع خورشید قرائت کند آن روز مرتکب گناه نمی شود هر چند شیطان به سوی او طمع کند. 

۱۰) برکت

ایجاد برکت در عمر، زندگی ، کار ، مطالعه،… از عوامل موفقیت در این کارهاست. عوامل بسیاری برای انسان ایجاد برکت می کنند و اسباب زیادی مانع برکت هستند. قرائت سوره توحید از عوامل ایجاد برکت است.

در سخن امام باقر علیه السلام آمده است: هر کس سوره توحید را یک بار بخواند مایه ایجاد برکت بر او می شود و هر کس این سوره را دو بار بخواند بر او و خانواده اش برکت داده می شود و اگر آن را سه بار قرائت نماید به او و خانواده و همسایگانش برکت داده می شود. 

ختومات مجرب

 • از رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم روایت شده است: در روز ۵شنبه چهار رکعت نماز بجای آورد یعنی در هر دو رکعت یک سلام و به این شکل عمل کند:

۱- رکعت اول: سوره حمد و توحید ۱۱ مرتبه

۲- رکعت دوم: سوره حمد و توحید ۲۱ مرتبه

۳- رکعت سوم: سوره حمد و ۳۱ مرتبه نوحید

۴- رکعت چهارم: سوره حمد و ۴۱ مرتبه توحید را بخواند و بعد از فارغ شدن از نماز، ۵۱ مرتبه توحید را بخواند و ۵۱ مرتبه صلوات بفرستد و پس از آن به سجده رود و در سجده ۱۰۰ مرتبه بگوید: «یا الله یا الله» بعد از آن دعا کند به آنچه می خواهد می رسد.

پیامبر فرمودند: کسی که این نماز را بجا آورد و از خداوند بخواهد که کوه ها از همدیگر زوال پیدا کنند خواهد شد یا نزول باران را بخواهد خواهد شد و اینکه حجابی میان او و پروردگار نخواهد بود و اینکه خداوند هر آینه غضب خواهد کرد به کسی که این نماز را به جای آورد و حاجت خود را نخواهد.

 • ختم «الله الصمد» در شب جمعه ۴۱ هزار بار بسیار مجرب است.
 • جهت توانگری: در ۳ شب جمعه هر شبش دو رکعت نماز بگذارد و در هر رکعت ۱۰ مرتبه سوره حمد و ۱۱ مرتبه سوره توحید را بخواند و بعد از سلام ۱۰۰ مرتبه صلوات بفرستد.

*****************************

با عضو شدن در کانال تلگرام ما هر روز از مطالب علوم عرفانی و ادعیه اذکار و همچنین از مطالب روز روانشناسی هیپنوتیزم و یوگا و موفقیت در گوشی خود در اختیار داشته باشید و در گوشی خود مطالعه کنید.

برای عضویت وارد لینک زیر شوید

http://telegram.me/inapplyoriginal

بعد از کلیک پنجره ای باز میشود و روی دکمه ok کلیک کنید و سپس وارد کانال ما میشوید در این صفحه در پایین صفحه روی دکمه join کلیک کنید تا برای همیشه عضو کانال ما شوید.

آثار و برکات سوره توحید

32 نظرات
 1. سپهر می گوید

  سلام علیک
  زمان خواندن این ختم باید صبحها باشد یا شبها و چه ساعتی از شب و یا صبح باشد اگر دروقتهای دیگر بخوانیم مشکلی نیست مثلا ظهر بعد از نماز ظهر ساعتهای دیگر مثل عصر در کل قویترین زمان خواند این ختم چه موقعی می باشد و اینکه از این ختم برای سیر و سلوک هم استفاده می شود ممنون از لطف شما که با صبوری پاسخگوی سوالهای بنده های خدا هستید و من الله التوفیق

  1. admin site می گوید

   سوره توحید رو معمولا بعد از نماز صبح توصیه شده بخونن

 2. م می گوید

  بعد از خوندن صرف عمار در ساعت سعد میشه چند تا دعا پشت سرهم نوشت؟بعد دعای برگشت صرف عمارو خوند

 3. رصا می گوید

  بجا خرما. شیرینی خیر شه مشکلی هس

  1. admin site می گوید

   نه عزیز حتما باید خرما باشه وگرنه مینوشتم هر چیز شیرین دیگری .

 4. م. می گوید

  و یچیز دیگه اگه هم اتاقیت همزاد داشته باشه ایا روی تو هم اثر بد میزاره یانه

  1. admin site می گوید

   نه روی شما اثری نمیگذاره

 5. م. می گوید

  سلام من یه مشکلی دارم هروقت به مشکلی برمیخورم از خدا کمک میخوام و دعا میخونم ولی بعد که حالم خوب شد تو اون حال نمیمونم و در واقع علاقمم به معنویات از بین میره که بعدش دوباره حالم بد میشه چرااینجوریم چرا یجور وسواس دارم ایا بخاطر شیاطینه که منو از خدا دور میکنن تو اتاقم تعدادی عروسک هست که از خارج اوردن میگم نکنه بخاطر اوناس یا طلسم شدم؟ایا دعایی هست که منو از شر این وسواس خلاص کنه خواهشا جواب بدین

  1. admin site می گوید

   سلام دوست عزیز
   چند مورد ممکنه که کارتون همیشه به بن بست بخوره و در روابط خانوادگی و کاری که متاسفانه گاهی برای ادم بوجود میاد باعث مشکلات بشه
   اول اینکه احتمال سحر وجود داره که اگه سحر شده باشی تمام کاراتون به بن بست میخوره
   دوم اینکه احتمال داره همزاد داشته باشی که این هم باعث مشکلاتت میشه
   و سوم اینکه احتمال داره تو چشم افتادی و شوری چشم اطرافیان ادمو به مرگ هم میکشونه
   خوب برای اینکه دقیقا متوجه بشم مشکلت از کجاست حتما فرم زیر رو پر کن و برام ارسال میشه و من بعد از بررسی بهتون دقیقا میگم مشکلت از کجاست و چکار باید بکنی این مشکلاتت رفع بشه
   ?تارنمای علمی معاینه جسم و روح شما http://4soq.ir/onlinemoaine#

 6. leila می گوید

  استاد یه سوال دیگه هم داشتم برادرم دارای معنویات خاصی هستش می خواست صبح بعد نماز آیه الکرسی بخونه بعد یه شب تو خواب میبینه که بهش می گن ستاره آیه الکرسی تو شماله فکر کنم یعنی باید روبه شمال بخونه ولی به چه عددی نمی دونه عدد اسمش ۱۰۱ هست اینم بگم که تو قدیما جدمون دارای معنویات بالا و تو دوره خودش مشهور بوده

  1. admin site می گوید

   باید ۱۱ بار بخونه اون هم یک نفس هر بار باید با یک نفس بخونه تا بخش و هو العلی العظیم

 7. فاطمه می گوید

  سلام خسته نباشیداستاد ببخشیدشمابهمن گفتید توحیدمعمولی ولی به این خانوم گفتیداینی که توسایت نوشتید یاعطرائیل بحق…..بلاخره کدوم یکی روختم کنیم

  1. admin site می گوید

   خوب دوست عزیز سوره توحید معمولی هیت منتهی اول آیه ها ( عطرائیل – هرقائیل طاطائیل ) اسمهای موکل ها هستن که میاد لینکشو برات میفرستم مثل همین انجامش بده
   https://citar.ir/%d8%ae%d8%aa%d9%85-%d8%b3%d9%88%d8%b1%d9%87-%d8%aa%d9%88%d8%ad%db%8c%d8%af-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%af%d8%b3%d8%aa-%d8%a2%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%86-%da%a9%d9%84%db%8c%d9%87-%d8%ad%d8%a7%d8%ac/

 8. اعظم می گوید

  سلام استاد
  سوره توحید به همین شکلی گفتین بخونیم؟یا همونطور که تو قرآن هست؟

  1. admin site می گوید

   همونطوری که گفتم بخونید .

 9. فاطمه می گوید

  هفت  +   =  ۱۱

  اطلاعیه های جدید این هفته سایت

  خدمات سایت این اپلای

  سلام استاد من این ختمواز امروز که میشه۲۲ ماه قمری آغاز کردم بعداذان صبح زمانش خوبه؟سوال بعدیم اینه بایدسوره توحیدمعمولی رو۷۰بارمیخوندم یاهمین توحیدی که شمانوشتین

  1. admin site می گوید

   بله زمانش خوبه توحید معمولی

 10. مسلم می گوید

  سلام ببخشید استاد ایا دعایی خوندنی برای قدرت پیداکردن سخنوری وجود داره؟

  1. admin site می گوید

   بهترین روش تمرین خودهیپنوتیزم و رسیدن به مرحله کاتالیسپی هست
   http://inapply94.com/downloads/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B9%D9%85%D9%84%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%87%DB%8C%D9%BE%D9%86%D9%88%D8%AA%DB%8C%D8%B2%D9%85-%D9%88-%DB%8C%D9%88%DA%AF%D8%A7-%D9%88-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%AA%DB%8C/

   در ضمن قبل از رفتن به سخنرانی این دعا را سه بار بخون
   رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی وَاحْلُلْ عُقْدَهً مِّن لِّسَانِی یَفْقَهُوا قَوْلِی

 11. آذین می گوید

  سلام ابتدا سوره توحید را بخوانیم
  بعد این ایات را؟
  یا کلا این ایات را مثلا ۴۰ بار بخوانیم؟؟

  1. admin site می گوید

   بله بعدش این آیات رو بخونین بعد سوره حمد

 12. اعظم می گوید

  سلام
  ۱- هرروز باید نماز خوند؟
  در دوره عادت خانمها که نمیشه نماز خوند.
  گفتین منظم و بدون وقفه باید انجام داد

  1. admin site می گوید

   بله هر روز باید نماز خوند
   در دوره عذر شرعی میتونید هفت روز نمازش رو نخونید این عمل رو بعد یک هفته انجام دهید .

 13. فاطمه می گوید

  ببخشید استاد ذکرهای بعدی چ موقع باید خوند منظورم بسم الله الرحمن الرحیم یا عطراییل به حق قل هوالله …. هست

  1. admin site می گوید

   جهتتون رو مشخص کنید با روزتون که چند شنبه هست و شروع به خوندن کنین فقط خاصی نیست

 14. ali می گوید

  باسلام
  می خواستم توضیح بفرمایید چرا بعضی طلسم ها هرگز باطل نمیشه؟ فرق طلسم یهودی با بقیه طلسم ها چیست؟

  1. admin site می گوید

   سلام همه طلسم ها قابل باطل شدن هستن .
   فرقشون اینه که طلسم یهودی اجنه های کافر هستن و برای باطل شدنش اجنه های مسلمون این کار رو انجام نمیدن و باطل نمیکنن

 15. alma می گوید

  باسلام درزمان خاصی که خانمهادارندچکاربایدکردد؟

  1. admin site می گوید

   دوست من خوندنی ها رو میشه خوند ولی نماز و غسل نمیشه کرد باید این عمل رو بعد از یک هفته بعد انجام داد

 16. alma می گوید

  حتماساعت سعدباشد

  1. admin site می گوید

   بله عزیزم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن دوم