آموزش علوم عرفانی,گر به خود آیی به خدایی رسی

آثار و برکات سوره الفیل

4

آثار و برکات سوره الفیل

تعداد آیات: ۵

مکی یا مدنی: مکی

الفیل؛ یکصدو پنجمین سوره قرآن کریم است.

در فضیلت این سوره از امام صادق علیه السلام روایت شده است: هر کس سوره فیل را در نمازهای واجبش بخواند در روز قیامت تمامی موجودات عالم شهادت می دهند که او از نمازگزاران بوده و ندا دهنده اای در روز قیامت ندا می دهد که درباره بنده من به راست شهادت دادید. شهادت شما را درباره او پذیرفتم و او را وارد بهشت کنید او از کسانی است که خداوند او و کارهایش را دوست دارد.

بنا به گفته علمای شیعه قرائت این سوره به تنهایی در نماز جایز نبوده و باید همراه با سوره قریش به عنوان یک سوره خوانده شود.

آثار و برکات سوره الفیل

۱) رهایی از شر دشمن

از امام صادق علیه السلام روایت شده است سوره فیل در مواجهه با دشمن خوانده شود نتیجه بخش است.

هم چنین آمده است : چهارشنبه که این سوره را ۹۸ بار بخوان و به جانب دشمنت بدم که البته مغلوب خواهد شد.

۲) مانع غرق شدن در آب

از رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم روایت است که هر کس این سوره را تلاوت نماید خداوند او را تا پایان عمر از غرق شدن در آب و دگرگونی قیافه در امان می دارد.

ختومات مجرب

 • غلبه بر دشمن

الف: در کتاب حیاه الحیوان آمده است: هر گاه انسان بر کسی که از شرش می ترسد وارد شود کلمات «کهیعص حم عسق» را که ده حرف است بگوید و به ازای هر حرف که بر زبان می اورد یک انگشت از انگشتانش را ببندد از شست دست راست آغاز کند و به شست دست چب پایان برد. وقتی بدین جا رسید سوره فیل را در درونش بخواند و وقتی به لفظ «ترمیهم» رسید ده بار آن را تکرار کند و در هربار تکرار یکی از انگشتانش را که بسته شده را باز نماید. این دستور تجربه شده است.

ب: هر گاه انسان بر کسی که از شرش می ترسد سوره فیل را بخواند و «طیراً ابابیل» را خواند وچون به «ترمیهم» رسید از انگشت کوچک دست چپ گرفته تا به انگشت کوچک دست راس برسد ۱۰ بار بگوید: «ترمیهم»و انگشتان را یکی یکی ببندد چون تمام ۱۰ تا را بست از انگشت کوچک دست راست را یکی یکی بگشایدو در هر بار بگوید: «بحجاره من سجیل» تا به انگشت کوچک دست چپ برسد و بعد بقیه سوره را بخواند تا تمام شود و بر آن ظالم بدمد به اذن خداوند غالب شود.

******************************

با عضو شدن در کانال تلگرام ما هر روز از مطالب علوم عرفانی و ادعیه اذکار و همچنین از مطالب روز روانشناسی هیپنوتیزم و یوگا و موفقیت در گوشی خود در اختیار داشته باشید و در گوشی خود مطالعه کنید.

برای عضویت وارد لینک زیر شوید

http://telegram.me/inapplyoriginal

بعد از کلیک پنجره ای باز میشود و روی دکمه ok کلیک کنید و سپس وارد کانال ما میشوید در این صفحه در پایین صفحه روی دکمه join کلیک کنید تا برای همیشه عضو کانال ما شوید.

آثار و برکات سوره الفیل

4 نظرات
 1. زینب می گوید

  استاد سلام من یه دختر ۳۶ ساله هستم خواهرم ۳۲پدرم فوت شده چند ساله متاسفانه در بین اقوام زندگی میکنیم که مرتب خاله های من دعا میگیرن که ما دو دوتا ازدواج نکنیم . فقط حرف از خواستگاری میشه نیومده خواستگار پشیمون میشه اصلا خاله های من از این دعا گرفتن ها خسته نمیشن چیکار کنیم که گم شن از زندگی من و خواهرم بیرون بخت گشای میگیرم ولی بی فایده هست .استاد لطفا به خاطر مادرم که ناراحتی قلبی داره و تنها خواستش ازدواج ما دوتا هست کمک کنید. لطفا جواب رو به ایمیل آرسال کنید

  1. admin site می گوید

   سلام از باطل السحر استفاده کنید. در ضمن اگر مایلید فرم سایت رو پر کنید اسم خودتون و خواهرتون رو با مشکل بنویسیدhttp://4soq.ir/onlinemoaine

 2. alma می گوید

  باسلام درموردفیل مغربی هم بنویسیدباشرایطش

  1. admin site می گوید

   چشم به زودی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن دوم