آموزش علوم عرفانی,گر به خود آیی به خدایی رسی

یوگا چیست؟

0

یوگا چیست؟

کلمه «یوگا» یعنی چه و چه معنی می­دهد با مطالعه کتابی به نام «اوپانیشاد، سر اکبر» معنی کلمه یوگا را اینطور می­توان فهمید.

یوگ یا جوگ به معنی پیوستن است و اسم فاعل آن یوگی یا همان جوگی مشهور هندی است.

«یوگا» در اصطلاح فلسفی نام یکی از شش مکتب فلسفه هندی است که اصول آن بر آداب ریاضت و ورزش بدنی قرار دارد، و یوگی یا جوگی به معنی مرتاض است.

کلمه «یوگ» همان «یوغ» فارسی است که به معنی مهار یا رام کردن حیوان سرکش می­ باشد، و به طور مجازی به معنای رام کردن نفس حیوانی انسان به کار رفته.

جیمز هویت می­گوید کلمه یوگا از زبان سانسکریت از ریشه هند و اروپایی مشتق شده و به معنی زیر یوغ درآوردن(سایت هیپنوتیسم دات آی آر) است و نیز می­توان یوگا را یکی شدن و جفت شدن نامید، یعنی یکی شدن روح یک فرد به روح عالم وجود یعنی خدا.

یوگی یا جوگی معتقد است که هر کس با انجام تمرینات خاص که بسیار سخت و طاقت­ فرساست می­تواند با شعور آسمانی یا الهی مربوط شود.

در کتاب دیگری یوگا این طور تعریف شده، «آرامش کامل اضطراب ذهنی که به درک حقیقت ذات عالی می­ انجامد یوگا نامیده می­شود»

یکی دیگر از دانشمندان هندی می­گوید:

«به آن جوگی که خود را تسخیر کرده باشد و آرامش درونی او با سرما، یا گرما، درد و لذت، با احترام و تحقیر به هم نخورد و تمام وجودش بر وجود عالی متوجه باشد و بر احساسات خود چنان مسلط باشد که بدون تفاوت به طلا و خاک به یک نظر بنگرد می­گویند که یکی شده و به احدیت پیوسته است.»

****************************

با عضو شدن در کانال تلگرام ما هر روز از مطالب علوم عرفانی و ادعیه اذکار و همچنین از مطالب روز روانشناسی هیپنوتیزم و یوگا و موفقیت در گوشی خود در اختیار داشته باشید و در گوشی خود مطالعه کنید.

برای عضویت وارد لینک زیر شوید

http://telegram.me/inapplyoriginal

بعد از کلیک پنجره ای باز میشود و روی دکمه ok کلیک کنید و سپس وارد کانال ما میشوید در این صفحه در پایین صفحه روی دکمه join کلیک کنید تا برای همیشه عضو کانال ما شوید.

*****************************

ادامه دارد. . . (مبحث یوگا درمانی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن دوم