آموزش علوم عرفانی,گر به خود آیی به خدایی رسی

چطور از ایست قلبی جان سالم به در ببریم

1

چطور از ایست قلبی جان سالم به در ببریم

افراد زیادی در اثر ایست قلبی فوت میکنند.. مرگ این عزیزان خیلی زیاد خانوادهاشون رو متاثر میکند ..در صورتی که وقتی دچار حمله قلبی شدید و درخانه تنها بودید . با یه سی آر پی ساده میتوانید جانتان رو نجات بدید ..این روش حیاتی می تواند بدون احتیاج به هیچ وسیله اضافی انجام گیرد و انجام صحیح و به موقع آن جان انسانهای زیادی را از مرگ حتمی نجات می دهد.

CPR چیست؟
آنچه همه باید بدانند !!!!!!
فرض کنید ساعت ۶:۱۵ بعد از ظهر است و شما بعد از یک روز کاری سخت غیر معمول به خانه تان بر می گردید (البته به تنهایی). شما به شدت خسته و غمگین هستید. ناگهان یک درد شدید در ناحیه سینه خود احساس می کنید که به طرف بازو و نیز به آرواره شما زبانه می کشد. فاصله خانه شما تا نزدیک ترین بیمارستان فقط حدود ۸ کیلومتراست. متاسفانه، نمیدانید که آیا می توانید تا رسیدن به بیمارستان تحمل کنید یا نه.. شما آموزش کمک های اولیه(CPR) را بلدید، اما نمی دانید چگونه این کمک ها را روی خودتان انجام دهید.

چگونه وقتی تنها هستیم از یک حمله قلبی جان سالم به در ببریم
بسیاری از مردم، زمانی که با حمله قلبی مواجه می شوند، تنها و بدون کمک هستند. شخصی که ضربان قلب او نا منظم است و کسی که شروع به احساس ضعف می کند، تنها حدود ۱۰ ثانیه پیش از از دست دادن هوشیاریش وقت دارد. به هر حال، این قربانیان می توانند با سرفه های مکرر و شدید به خود کمک کنند. پیش از هر سرفه باید نفس عمیق بکشید، و سرفه باید عمیق و کش دار باشد و خلط سینه را از عمق سینه ایجاد کنید. توالی یک نفس و یک سرفه باید حدودا هر ۲ ثانیه یکبار بدون توقف تکرار شود تا کمک برسد و یا ضربان قلب دوباره به حالت عادی باز گردد.نفس های عمیق اکسیژن را به داخل شش ها می کشد و حرکت های سرفه موجب فشار به قلب و تداوم جریان گردش خون توسط آن می شود. همچنین این فشار فشرده کننده روی قلب موجب بازیابی ریتم نرمال ضربان آن می شود. بدین طریق، قربانیان حملات قلبی می توانند تا رسیدن به بیمارستان دوام بیاورند…..

توصیه های بسیار مفید در برخورد با سکته قلبی ..
پس روش مناسب برخورد با سکته قلبی چیست؟
۱-علایم را تشخیص دهید!
معمولترین علامت: درد یا ناراحتی در قفسه سینه که حداقل ۳ تا ۵ دقیقه طول بکشد یا برود و بازگردد. (درد ممکن است از یک ناراحتی تا فشار غیر قابل تحمل متغیر یاشد)
ناراحتی در سایر نقاط بالاتنه: مثل یک یا دو دست، پشت، گردن یا …
تنگی نفس همزمان با درد قفسه سینه/ عرق سرد ناگهانی / گیجی (رسیدن خون کافی به قلب یعنی نرسیدن اکسیژن کافی به قلب که این امر باعث کمبود نفس و سرگیجه می شود.)/ خواب آلودگی، بی خوابی و اضطراب (افرادی که با حمله قلبی رو به رو شده بودند یک ماه یا چند هفته قبل از حمله به طور نامعلوم دچاراین علایم شده بودند.) / ضربان تند و نامنظم قلب(بدون آن که کار سنگینی انجام داده اید دچار ضربان تند و نامنظم قلب شده اید، ) دردشدید فک، گوش، گردن و شانه:بی حسی در شانه و دست نشانه حمله قلبی است

۲-با اورژانس تماس بگیرید.
با دیدن علایم فوق ، حتی اگر مطمئن نیستید، بیش از ۵ دقیقه در تماس با اورژانس تعلل نکنید. کمک گرفتن مهمترین و اولین کاریست که در زمان حمله قلبی باید انجام داد.
۳-یکی دو قرص آسپیرین بخورید (و البته آنرا نبلعید – بلکه اندکی بجوید)
مصرف آسپیرین (که به علت خواص ضد انعقاد خون شناخته شده است) می تواند در جلوگیری از رشد لخته و بهبود وضعیت شخص موثر باشد. جویدن نیز در هضم سریعتر موثر است.اما فراموش نکنید که مهمترین کاری که باید انجام شود تماس با اورژانس است؛ بنابراین اول تماس بگیرید و بعد، قرص را مصرف کنید. (اگر قرص در دسترس نیست خانه را زیرورو نکنید، بلکه در وضعیت راحتی بنشینید و منتظر شوید)
۴-بنشینید و مثبت فکر کنید
در وضعیتی قرار بگیرید که درد آرامتر است. (معمولا نشسته/نیمه نشسته) مثبت فکر کنید زیرا آرامش بسیار مهم است و باعث کاهش فشار بر قلب و مانع از وخیمتر شدن اوضاع می شود.

******************************

با عضو شدن در کانال تلگرام ما هر روز از مطالب علوم عرفانی و ادعیه اذکار و همچنین از مطالب روز روانشناسی هیپنوتیزم و یوگا و موفقیت در گوشی خود در اختیار داشته باشید و در گوشی خود مطالعه کنید.

برای عضویت وارد لینک زیر شوید

http://telegram.me/inapplyoriginal

بعد از کلیک پنجره ای باز میشود و روی دکمه ok کلیک کنید و سپس وارد کانال ما میشوید در این صفحه در پایین صفحه روی دکمه join کلیک کنید تا برای همیشه عضو کانال ما شوید.

******************************

چطور از ایست قلبی جان سالم به در ببریم

1 نظر
  1. یاری می گوید

    سلام استاد ازمطالبی که میگذارید خیلی ممنون هستیم بخصوص در رابطه باسلامتی خداوند خیرتان دهد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن دوم