آموزش علوم عرفانی,گر به خود آیی به خدایی رسی

طب امامان درس ششم,درمان با چیزهای حرام

برگرفته از مجموعه نرم افزار صدباب طب امام صادق

طب امامان درس ششم,درمان با چیزهای حرام

ابن حر گفت : نزد امام صادق رفتم ، ایشان به من فرمود : به نزد اسماعیل بن جعفر برو که او مریض است و ببین که مرضش چیست و اوصاف آن را برایم بگو . ابن حر میگوید : از نزد ایشان بلند شدم و پیش اسماعیل رفتم و از دردش سوال کردم . به من گفت : طبیب برای شفایش استفاده از شراب ( نبیذ ) را سفارش کرده است . شراب حرام است و ما اهل بیت با حرام مداوا نمی کنیم .

قائد بن طلحه گفت از امام صادق پرسیدم : آیا در شراب ( نبیذ ) شفای بیماری است ؟ فرمود : خیر شایسته نیست که کسی با حرام مداوا کند .

ابی بصیر گفت : ام خالد عبدید نزد امام صادق آمد ، در حالی که من نزد ایشان بودم ، آن زن گفت : جانم به فدایت ! شکمم قرقر می کند و همچنین در مورد بیماری زنان سوال نمود و دکتران عراق برایم استفاده از شراب با سویق ( سوپ یا پره ) را تجویز نموده اند و من می دانستم که از این کار بدت می آید ، بنابراین دوست دارم که نظرات را به من بگویی ؟ امام صادق فرمود : چه چیز باعث شد که شراب ننوشی ؟ گفت : من در دین از تو تقلید می کنم و هر گاه که در آن دنیا خداوند را ملاقات کردم ، به او خواهم گفت کگه امام صادق مرا از فلان کار نهی کرده و به انجام فلان کار دستور داده است . ایشا به من فرمود : ای ابا محمد ! آیا می بینی که این زن چه می گوید . سوالش چیست ؟ خیر ، به خدا قسم ! به او اجازه نمی دهم که قطره ای از آن بنوشد و یا حتی قطره ای بچشد ، چون اگر این کار را بکنی ، هرگاه که جانت به گلویت برسد و بخواهی بمیری ، پشیمان می شوی . ( این مطلب را سه مرتبه فرمود : فهمیدی ؟ ) آن زن گفت : بله سپس ایشان فرمود : اگر به اندازه یک میل از شراب را درون یک ظرف بسیار بزرگ آب بریزی آن آب نجس می شود .

همچنین میتوانید نرم افزار کامل و جامع طب امام صادق را دانلود کنید

.

نظرات بسته شده است.

متن دوم