آموزش علوم عرفانی,گر به خود آیی به خدایی رسی

شرح حرف هو و اسم اعظم

29

شرح حرف هو و اسم اعظم

مهج(۳۱۶) بین محققین بحث است که لفظ الله اشرف است یا هو با اینکه اصل این دو حرف ها است که کنایه از ذات محض و هویت نامتعین است بعضی گفته اند اخص اسما حق تعالی هو است که در اصل ها بوده و واو برای قرار نفس است به دلیل تثنیه اش به همان(نه هوا) پس هو فردی است دلیل برفردی در این باره دلائلی وجود دارد ۱ همه اسامی و صفات بر زبان آید جز هو که از درون برون اید و به زبان کار ندارد ۲- به حساب ابجد ها پنج است و آ را خواصی باشد زیرا هر چه بالا رود به حال خود باشد ۳- اسلام بر پنج اصل بنا شد و خود شهادتین پنج ها دارد ۴- نماز های یومیه پنج است و جواهر حکماء پنج است عقل و نفس و هیولی و صورت و جسم …و حج پنج شرط دارد اسلام و حریت و بلوغ و استطاعت و کلیات خمس و قوت ظاهره و باطنه پنج اند.

تفسیر هو امام باقر در معنی قل هو الله فرمود یعنی یا محمد آنچه تو را وحی کردیم و خبر دادیم اظهار کن به تألیف حروفی که آن را بر تو می خوانیم تا رهنما شود به آن کسی که گوش شنوا و دل یابنده دارد(ها تنبیه از معنی ثابت و واو اشاره به غایب بودن آن از حواس است.)

جمعی از یهود خدمت رسول خدا آمدند گفتند یا ابالقاسم خدا را وصف کن تا به سوی تو بگرویم زیرا صفت او را در تورات دیده ایم و دانسته ایم بگو چه چیز است و چه می خورد و چه می باشد و از چه میراث گرفته او را کی خواهد گرفت این سوره نازل شد.

اسم اعظم عمار یاسر گوید روز صفین در بلوای جنگ علی علیه السلام قل هو الله میخواند بعد گفتن یَا هُوَ یَا مَنْ لَا هُوَ إِلَّا هُوَ اغْفِرْ لِی وَ انْصُرْنِی عَلَى الْقَوْمِ الْکَافِرِینَ عمار گفت این کنایات چیست فرمود اسم اعظم و عماد توحید الله لا اله الا هو است و بعد از آن شهد الله را خواند و آخر حشر را تلاوت نمود و پیاده شد چهار رکعت نماز پیش از زوال گذارد حق تعالی به برکت آن او را بر دشمنان منصور کرد و همه دشمنان را مطرود و مقهور ساخت.

در این ها اسم اعظم است

از ربیع بی انس مرویست که ۲۹ حرف می باشد که ناطقه به آن گویا است

بعد از هر نماز دویست بار بگو :

امِنتُ بِاللهِ الاَحَد الصَّمَد ۲۰۰ بار

اَعبُدُ الله و لا اُشرِکُ بِهِ شَیئاً ۲۰۰ بار

لا حول و لا قوه الا بالله یک بار,

بعد بخواند:

یا مُهیمِنُ یا متعالی یا حَیُّ یا قَیُّوم یا بدیعُ السّمواتِ  والارضِ یا ذَالجَلالِ و الاِکرامِ اَسئلُکَ بِحقِّ اسمِکَ الاعظم الاجَلّ الاَکبَر  الاعزمِ الاکَرمِ العدلِ النُّور و هُوَ اِسمُکَ.

پس دعا کن و بگو :

لا اله الا اللهُ ما اَعظمَ الله لا اله الا اللهُ محمدٌ رسولُ الله  اِهدِنی بعبر  کصت حعص لا برح  ططعس  اَلم اللهُ لا الا هوَ الحیُّ القیّوم ُ لا اله الا هُوَ رَبُّ العَرشِ العَظِیمِ

و دعای مشلول و کمیل و جوشن اسم اعظم دارد در معراج المومن صفحه ۳۱ اسم اعظم یاد شد و در این ها نیز اسم اعظم وجود دارد و در سوره توحید و حمد و قدر و ایه الکرسی و شهدالله و قل الهم و در شش آیه آخر سوره حشر یا ایها الذین امنوا اتقو الله تا آخر سوره و در بسم الله الرحمن الرحیم لاحَوْلَ وَ لاقُوَّهَ اِلاَّ بِاللَّهِ العلیُ العَظیم وَ عَنِتُ الوُجوهُ لیلحَیّ القَیّوم. الم اللّهُ لاَ إِلَهَ إِلاَّ هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ. اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ أَنْتَ اللَّهُ الْأَحَدُ الصَّمَدُ لَّذِی لَمْ یَلِدْ وَلَمْ یولَدْ ، وَلَمْ یَکُنْ لَکَ کُفُوًا أَحَدٌ اللهم إنی أسألک بمعاقد العز من عرشک، ومُنتهى الرحمه من کتابک، وبِاسمِک الأعظم، وجَدِّکَ الأعلى وکلماتِک التّامّاتِ یا الله یا الله یا الله وحدک وحدک لا شریک لک انت المنّانُ بَدیع السّمواتِ و الاَرضِ ذَوالجلالِ و الایکرام وَ ذوالاَسماءِ العِظامِ وَ ذوالعزِّ الَّذی لا یُرامَ وَاِلهُکُم اِلهٌ واحِدٌ لا اله الّا هُوَ الرَّحمن الرّحیم وَ صَلّی الله عَلی محمدٍ وَ آله اَجمعین.

ملک لموت از خدا درخوسات نمود تا برود به یعقوب سلام دهد بعد از اجازه و سلام یعقوب گفت ای ملک الموت به حق خدا که تو را آفریده جان یوسف را گرفته یا نه گفت نه اما خواهی تو را کلماتی آموزم که هر چه از خدا خواهی به تو دهد گفت بلی گفت بگو یا ذالمَعروفِ الّذی لا یَنقَطَعُ اَبَداً اوَلا یَحصیهِ غَیرهُ.

چون یعقوب آن را گفت صبح پیراهن یوسف را آوردند و نیز به شخصی این دعا در خواب تعلیم شد الهم انّی اسءلک باسمک المحزون المکنون المبارک الطهر الطاهر المقدس در مصباح کفعمی نوشتن شرف شمس را در اثر از اسم اعظم آورده جهت ایمنی از بلا و وبا و مرض و گزنده و تب و رفع غم با خود دارد پنج گوش را به یک قلم نویسد چهار حرف از تورات چهار حرف از انجیل و پنج از قرآن است:

مربع نود و نه نام گویند واضع این مربع علی علیه السلام است که نود و نه نام باری تعالی را در ساعت معین درج نمودند جهت شر دشمن با طلا یا نقره نقش کند و با خود دارد خلاصه منافع بسیاری در آن است کمترین آن ها نود و نه منفعت است.

لوح مربع اسمائ ۹۹ نام

 

منبع: ختوم الاذکار جلد اول

*****************************

با عضو شدن در کانال تلگرام ما هر روز از مطالب علوم عرفانی و ادعیه اذکار و همچنین از مطالب روز روانشناسی هیپنوتیزم و یوگا و موفقیت در گوشی خود در اختیار داشته باشید و در گوشی خود مطالعه کنید.

برای عضویت وارد لینک زیر شوید

http://telegram.me/inapplyoriginal

بعد از کلیک پنجره ای باز میشود و روی دکمه ok کلیک کنید و سپس وارد کانال ما میشوید در این صفحه در پایین صفحه روی دکمه join کلیک کنید تا برای همیشه عضو کانال ما شوید.

*****************************

 

شرح حرف هو و اسم اعظم

29 نظرات
 1. Yaser می گوید

  باسلام.خواهر من چندسالیه حالش خوب نیس به همه دید بد داره میگه خونمون دزد اومده وسایلو برده همش صداهایی میشنوه که دارن فحش میدن بهمون دکتر روانپزشک بردیم دارو که میخورد خوب شد ولی باز دارو رو گذاشته کنار وحالش بد شده وحاضر نیس دکتر بره ودارو هم نمیخوره حتی غذا هم میخاد بخوره شک داره که چیزی توش نریخته باشیم ونمیخوره.لطفا راهنمایی کنید چکار کنیم همه خانواده افسردگی گرفتیم ازاین قضیه

  1. admin site می گوید

   http://4soq.ir/onlinemoaine#برای مشکلات باید فرم بررسی پر کنید

 2. سعید می گوید

  استاد من مادرم قبلا نماز خون همش داخل خونه بعد یهو حجاب تقعیر کرد همش بیرون پدرمو خیلی دوسش داشت الان متنفر شده وجدا نشده ولی من دنبال مادرم گرفتم بایکی دوست شده.دخترداییم هرزه است بعدمادرم بااون رابطه اش خوبه بخاطر دخترداییم اینا که مادرم بعد ۲۲سال زندگی باپدرم سختی تحمل کردن بعد۲۰سال وعض خوب شد راحتی نماز خون محجبه عاشق پدرم بعد یهو عوض شدهزاردرجه؟!متنفر ازپدرم بی حجاب بعدم همش بیرون دوشب خونه نمیاد.من دیدم دوسته بایک پسر قاط زدم میخاستم شب توخواب بکشم مادرمو بعد کنترل کردم گفتم راه حل پیدا کنم..توخودمم نگهه داشتم توروخدا کمکم کنید هرچه بخاید میدم…منتظر جوابتون هستم؟

  1. admin site می گوید

   برای حل مشکلاتتون فرم بررسی پر کنیدhttp://4soq.ir/onlinemoaine#

 3. Sh می گوید

  سلام استاد ببخشید برای رفع همزاد کافر چکار باید کرد ؟

  1. admin site می گوید

   همزادبند میخاد

 4. هستی می گوید

  استاد چه کاری میشه کرد تو این چند روز با توجه ب اینک اخر ماه هس برا ک غایب همش ب یاد ادم بیفته و بیاد
  اگ واقعا صبرت تموم شده باشه

  1. admin site می گوید

   اخر ماه نمیشه تاثیر نداره

 5. مریم می گوید

  سلام استاد اذر برای جلب معشوش بروی ۴۱ انگور سیاه دوایه اخر بقره خوانده شود چندبار باید خوانده شود در نسخه ی که از شما خریدم گفته نشده
  ۲٫ذکات این عمل چقدر است
  ۳ این نسخه مجرب تر هست یا عاشق کردن تاسرحد دیوانگی باخواندن سوره قریش بروی فلفل .استاد لطفا جواب بدید

  1. admin site می گوید

   فلفل سیاه بهتره

 6. لیلا می گوید

  باسلام خدمت برادران گرامی خداقوت.نوشته بودید.چهل عامل وسعت رزق درآخرگفته بودیدبالای سردرورودی بنویسید.بسم الله الرحمن الرحیم هذه من فضل ربی بایدباچی نوشته شود.روی چیزی بنویسیم بزنیم .لطفابیشترتوضیح بدید.

  1. admin site می گوید

   با خودکارم می تونی بنویسی روی یه کاغد

 7. مهدی می گوید

  سلام استاد خسته نباشید…
  استاد اذر یه در خواست عاجزانه ازتون دارم….
  ما توی یه ساختمون ۲ واحدی مستاجریم همسایه قبلیمون بلند شدن یه همسایه جدید اومده … نیومده تقریبا با همه درگیر شده و بحث میکنه زور میگه… ادعای مالکیت کوچه رو میکنه و با همسایه ها در گیر شده….
  متاسفانه دیروز شدیدا باهم درگیر شدیم اما نزاشتن کار به جای باریک بکشه … تماس گرفتیم صاحبخونه اومد اما متاسفانه مشکل حل نشد فقط شر خوابید… اما ایشون شر رو نمیخواد تموم کنه من بخاطر ابروی خانوادم سعی میخوام بکنم با این ادم در گیرنشم تمام همسایه هام نظرشون این بود که ایشون شخصیت نداره …ایشون ادم نرمالی نیستن اما متعهله … من مجردم استاد از دعواعبایی ندارم اما نمیخوام جلوی زن و بچش بخاطر بی ادبی و گستاخیش مثل سگ کتک بخوره … استاد میشه به من یه نسخه معرفی کنید که اینا هر چه زودتر از اینجا برن ؟ نمیگم اواره شن نسخه ی اوارگیم نمیخام … خونه بخرند اصلا فقط هر چه زودتر از اینجا برن … ایشون مست میکنه هر دفعه به یه بهونه ی مسخرای با بقیه بحث میکنه …
  استاد اینا اگر اینجا بمونن من به خاطر بی احترامی که به اعضای خونه خواهر و مادرم میکنه وقتی من نیستم مشکل درست میکنه و کار به جای باریک میکشه این وسط خون یکی باید ریخته شه …. من دیشب وسط دعوا ذکر گفتم که اروم شم و یاد شما افتادم سعی کردم تا جاییی که میشه کار بدون امتیازی نکنم …. و از شما کمک بخوام …
  میشه لطفا کمک کنید ؟ من نمیخوام این وسط خون و خن ریزی بشه…. خواهش میکنم نسخه ای به من معرفی کنید که اینا یک هفته ای برن جای دیگه …
  توی این کوچه از هیچ خونه ای هیچ صدایی در نمیاد و همه انسان های متشخص و با ابرویی هستند …. اما ایشون جو و ارامش اینجارو مخصوصا خانوادمو داره بهم میزنه اذیت و ازار داره …اساد سر ناموس نمیشه کوتاه اومد من همه ی فکرامو کردم که دارم کمک میخوام ازتون اگر غیر از این حل میشد من هیچ وقت از شما کمک نمیخواستم ….
  ایشون دوست داره دعوا رو کش بده من نمیخوام این اتفاق بیفته به عقیده ی من دعوا مال حیوانات دوره ی گردن کلفتی تموم شده…الان گردن کلفتو به گاری میبندن ….. اما ایشون نمیخواد بزاره من سرم پایین باشه … من مجردم اما سرم پایینه کاری با کسی ندارم …
  خواهش میکنم کمکم کنید تا خونی ریخته نشده …
  راستی استاد من اسم پدر مادرشو نمیدونم فقط اسم و فامیلیشو میدونم …
  کمکم کنید استاد یک دنیا ممنون …ببخشید که طولانی شد و مزاحمتون شدم

  1. admin site می گوید

   اینو دیگه باید با عقل و تدبیر خودتون حل کنید راه قانونی برای حلش مناسبتره

   1. مهدی می گوید

    استاد ینی هیچ نسخه ای برای حل این مشکل نیست ؟ که ایشون از اینجا بره ؟
    شما که وضعیت قانون این مملکتو بیشتر از میدونی …
    حالا حالا ها باید دویید …

    1. admin site می گوید

     توی سایت یه موردی باید باشه روی تخم جارو آیاتی می خونید و دم در خونه یا در منزل طرف میریزید میره

     1. مهدی می گوید

      استاذ این روش جواب میده همین تخم جارو ؟!
      من خودم دلم راضی نیست با این که طرف کلی اذیت و ازار داره از نسخه های اوارگی استفاده کنم …
      ایشون در حدی بیشعوره که امروز داشته خونواده ی منو میکشته استاد من نبودم تینر ریخته تو چاه من مادرم اسم داره دیر میرسیدم ……
      بهش میگم این چه کاریه میگه خوب کردم 😐
      استاد شما میگی من با این ادم چیکار کنم ؟!
      کوتاه بیام !؟!!!!!! چقد !؟!!!!!
      من نمیخوم اواره شن اصلا مولتی میلیاردر شن فقط از اینجا برن 😐
      فقط برن از اینجا ….

 8. *L می گوید

  سلام علیکم استاد و خدا قوت
  لطفا اذکاری یا ختم سوره مبارکی را بفرمایید بخوانیم که خداوند گشایشی فرماید که خانه قدیمیمان را بفروشیم و توانائیش را پیدا کنیم تا آپارتمانی که مد نظرمان است بخریم و خانه جدیدمان مثل همین خانه امان مبارک و امن باشد با همسایه های خوب? خدا توفیقتان بدهد انشاءالله و سپاس

  1. admin site می گوید

   در سایت قسمت ادعیه و اذکار در مورد فروش ملک وتاع بگردید لطفا

 9. Sh می گوید

  سلام استاد خسته نباشید .استاد من یه خواهر دارم ازدواج کرده وقتی میاد خونمون هر دفعه یه اتفاق ی برام میفته اتفاق بد .علت چیه استاد

  1. admin site می گوید

   شاید بنده خدا همزاد کافر داره

   1. Sh می گوید

    سلام ببخشید استاد چطور میشه همزاد کافر دور کرد یا حذف کرد؟

    1. admin site می گوید

     همزاد بند لازمه

 10. علی می گوید

  باسلام میخواستم بدونم جهت انجام غسل باطل سحر اگریکشنبه اول ماه قمردرعقرب بود میشه غسل رو انجام دادیانه؟

  1. admin site می گوید

   بله فقط روز نحس ماه قمری نباشه

 11. هستی می گوید

  سلام استاد بابت تمام مطالب مفیدتون ممنونم انشاءالله همیشه باشید تاهمه استفاده کنن.استاد استاد اگر بخایم چله بگیریم برای حاجت ویه سوره قرآن رو انتخاب کنیم آیا مثل اذکاری که قبلا گفتین آداب خاصی داره؟موقع عذر زنانه میشه ادامه داد یانه؟؟ممنونم

  1. admin site می گوید

   کلا در مواقع عذر شرعی نمیشه این کارا رو انجام داد

 12. سمیه می گوید

  سلام ببخشید استاد دعای هفتاد تاس هر موقع خواستیم میتونیم استفاده کنیم یا یه روز خاصی باید باشه؟
  کی اثر میکنه؟

  1. admin site می گوید

   این برای بخت گشایی و سعی بشه دو هفته اول ماه باشه روزش هم نحس نباشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن دوم