آموزش علوم عرفانی,گر به خود آیی به خدایی رسی

راه بیدار شدن برای نماز صبح

8

راه بیدار شدن برای نماز صبح

سلامی گرم به همه دوستان عزیزم

برای بعضی از دوستان که در فرم انلاین برای ما مشکلاتشونو قید میکنند بهشون نسخه هایی  طبق دستور قرآن ارائه میدیم  که برای بعضی از دوستان از طرف قرآن خواندن نماز صبح و ذکر مخصوص  کاربر بعد از نماز صبح است.خوب این ذکر باید دقیقا بعد از نماز صبح و قبل از طلوع افتاب باشه.و دوستان شکلایت دارند که ما نمیتوانیم نماز صبح بیدار بشیم و یا سختمونه بیدار بشیم

عزیزان اینکه نمیتونید بیدار بشید دیگه دست ما نیست.شما برای اینکه مشکلتون حل بشه یکی از نسخه هاش خواندن ذکر بعد از نماز صبح هست.یعنی قبل از طلوع آفتاب.

در این قسمت براتون نسخه ای قرار میدم که بتونید خیلی راحت نماز صبح بیدار شوید

امام باقر علیه السلام فرمود برای شب شیطانی است به نام رها زمانیکه انسان بیدار می شود و قصد نماز و قیام می کند به او می گوید: آن ساعت تو نیست, پس انسان می خوابد, سپس بیدار می شود ,بار دیگر باز می گوید : وقت نرسیده,  و متصل او را غافل می کند,  و او را نگه میدارد تا فجر طالع شود, و چون فجر طالع شد در گوش او بول می کند و متفرق می شود و می بالد و داد می زند و خوشحالی میکند. پس تو باید زود برخیزی و مورد وسوسه های این شیطان قرار نگیری و از مزایای صبح بهره مند شوی.

اگه میخواهید صبح قبل از طلوع آفتاب , هنگام نماز صبح برخیزی :

شب قبل از خواب و قبل از رفتن به تخت خواب خود وضو بگیر و هنگام خواب ۴قل و ایه الکرسی و صلوات را بخوان و بعد  دو آیه آخر سوره کهف خوانده شود: که به حرمت این دو ایه و سوره ها ملکی میاید و این شیطان را از شما دور میکند تا وسوسه این شیطان نشوید و زود برخیزید.

دو ایه آخر سوره کهف این است:

 « قُلْ لَوْ کانَ الْبَحْرُ مِداداً لِکَلِماتِ رَبِّی لَنَفِدَ الْبَحْرُ قَبْلَ أَنْ تَنْفَدَ کَلِماتُ رَبِّی وَ لَوْ جِئْنا بِمِثْلِهِ مَدَداً قُلْ إِنَّما أَنَا بَشَرٌ مِثْلُکُمْ یُوحی‌ إِلَیَّ أَنَّما إِلهُکُمْ إِلهٌ واحِدٌ فَمَنْ کانَ یَرْجُوا لِقاءَ رَبِّهِ فَلْیَعْمَلْ عَمَلاً صالِحاً وَ لا یُشْرِکْ بِعِبادَهِ رَبِّهِ أَحَداً

 

در این قسمت هم چند روش برای اینکه صبح زود سرحال از خواب بیدار شوید را به طور خلاصه عرض میکنم.

به اندازه کافی بخوابید

این یکی از عوامل اصلی است که سبب می شود افراد با زود از خواب بیدار شدن مشکل داشته باشند، در اصل داشتن خواب کافی زود بیدار شدن از خواب را چندین بار آسان تر میکند.
این بدان معنی است که بایستی کمی با خودتان برای رفتن به موقع به رختخواب جدال کنید و سعی کنید بر نگرانی از دست دادن ساعات انتهایی شب و بعضا نیمه شب پایان دهید و البته جای نگرانی هم نیست می توانید این ساعات را با سحر خیزی در فردا صبح به دست بیاورید.

کارهای روز بعدتان را در شب قبلش مشخص کنید

نوشتن و یادداشت کردن کارهای مهمی که قرار است صبح بعد از بیدار شدن از خواب انجام دهید می تواند اراده شما را در سحرخیزی و شروع بی درنگ روزمرگی تان محکم تر کند. هر چه اراده قوی تری داشته باشید راحت تر می توانید سحر خیز شوید

بلافاصله قبل از خواب چیزی نخورید

اگر در فاصله ی زمانی کمتر از دو ساعت به خوابیدن چیزی بخورید و بعد به رختخواب بروید بدن شما درگیر هضم غذا خواهد بود و این امر می تواند در خواب شما اختلال ایجاد کند و یا اصلا زمان به خواب رفتنتان را طولانی کند.

خواب های روزانه را ترک کنید

این یک حقیقت مسلم است کسانی که در روز خواب دارندحتی خواب کم هم دارند برای خواب شب مشکل دارند، سعی کنید اگر به این نوع از خواب عادت دارید آن را به مرور ترک کنید چون اختلال در خواب شب یکی از علل اصلی عدم بیدار شدن در ساعت دلخواه صبح است.

استفاده از ۲۰ دقیقه تمرینات یوگا در صبح:

تمرینات منظم یوگاه اون هم ۲۰ دقیقه در هر صبح بدنتان را فوق العاده سبک  و سرحال میکند و این امر باعث میشود که صبح ها زود از خواب بیدار شوید.

شبها قبل از خواب یک لیوان اب کمی گرم  بنوشید.

شما هر شب قبل از خواب به اندازه یک لیوان اب ولرم مایل به گرم و داخل آن یک قاشق اب لیمو امانی بریزید و بنوشید و بعد بخوابید این باعث میشود که بر اثر فعل و انفعالاتی که در بدن و خون شما به وجود میآورد صبح ها شما را سحر خیز کند.

 

و اما فوائد بیدار شدن قبل از طلوع آفتاب

ساعتی از ساعات بهشت
از نظر فلسفی میان لحظات زمانی هیچ تفاوتی نیست؛ چون زمان یک بعد از ابعاد ماده است که از آن به بعد چهارم پس از طول و عرض و عمق یاد می‌شود. زمان به سبب اینکه اعتباری‌تر از این سه بعد است، به نظر می‌رسد که کم تاثیرتر از دیگر ابعاد مادی باشد؛ به ویژه آنکه زمان در زمین با زمان در مریخ و مشتری و عطارد و دیگر سیارات بسیار متفاوت است. این بیست و چهار ساعت در زمین در سیاره دیگر چیز دیگری است. از طرفی زمان فاصله حرکت یک چیز از مبدا به منتهاست و این فاصله به طور طبیعی تفاوتی ندارد مگر همان تفاوت شتاب جرم و امور دیگری که به حوزه فیزیک و طبیعت و یا فلسفه مربوط است.
اما بر اساس آموزه‌های قرآنی انسان چون در عالم ماده است، اسیر و محاط به احکام و سنت‌ها و قوانین حاکم بر آن است. از این رو ماده به شکلی بر انسان احاطه دارد و باید این احکام و قوانین را بشناسد و به درستی از آن به نفع خود بهره ببرد.
آموزه‌های قرآنی بر این نکته تاکید دارد که روز‌ها و ساعت ‌ها و زمان‌های شبانه روز با یکدیگر تفاوت دارند و این تفاوت چنان روشن و برجسته است که سرنوشت انسان را تغییر می‌دهد و خوشبختی و بدبختی را موجب می‌شود. سحرگاهان از جمله زمان‌هایی است که مورد تاکید قرآن قرار گرفته و نماز شب در آن و استغفار، راهی است که انسان را به مقام احسان می‌رساند

یکی دیگر از ساعات بسیار مهم در طول شبانه روز، بین الطلوعین است. بِینَ الطُّلوعَین، فاصله زمانی میان دمیدن صبح صادق (طلوع فجر) و طلوع آفتاب است. بین الطلوعین در حقیقت همان زمانی است که هوا تقریبا گرگ و میش شده است.
در قرآن از ساعاتی پیش از طلوع خورشید برای دعا و ذکر خدا، یاد شده و دعا‌ها و اذکاری از معصومین برای این ساعات ذکر شده است.

خداوند در آیات قرآنی از فرشتگانی یاد می‌کند که مسئولیت‌های خاصی دارند برخی مسئول پخش روزی(ذاریات، آیه ۱)، حاملان دانه‌های باران(همان، آیه ۲ )، تقسیم کنندگان امور و کارها(همان، آیه ۴) و مانند آنها هستند.
بر اساس برخی از روایات تقسیم روزی که فرشتگان انجام می‌دهند و کار‌ها و امورات مردم را مشخص می‌کنند، در این ساعات از روز انجام می‌گیرد

۱ – تقسیم روزی در این قسمت از روز

۲ –  رهایی از بلا:

۳ –  حفظ نعمت‌های چهارگانه:

۴ –  حفاظت از خسارت‌های مالی:
۵ – کمتر کارهایتان را به تاخیر می اندازید

۶ – با افزایش سن، منفعت بیشتری برایتان خواهد داشت

۷ – رزق و روزی شما فرواوان و روز افزون تر خواهد شد

۸ – انسان مثبت اندیش تری می شوید

۹ – می توانید همراه تر و باثبات تر باشید

۱۰ – در طول روز چرت نمی زنید

۱۱ – از ابتلای به افسردگی جلوگیری می کنید

۱۲ – قادرخواهید بود خواسته هایتان را بهتر به جلو ببرید

۱۳ – کمتر به سراغ کارهایی خواهید رفت که سلامتی تان را به مخاطره بیاندازد

۱۴ – استرس کمتری را متحمل خواهید شد

۱۵ – از شر وزن اضافه نجات پیدا کنید

 

آثار منفی خوابیدن در ساعات بین الطلوعین(هنگام اذان صبح تا طلوع افتاب)

۱ –  فقر
۲ – بلا
۳ – کوردلی
۴ – کفر و بی ایمانی
۵ – نیاز به دیگری برای رزق
۶ – بدنامی و رسوایی
۷ – زیان‌های مالی
۸ – نادانی
۹ – زردی چهره
۱۰ – غفلت

 

****************************

با عضو شدن در کانال تلگرام ما هر روز از مطالب علوم عرفانی و ادعیه اذکار و همچنین از مطالب روز روانشناسی هیپنوتیزم و یوگا و موفقیت در گوشی خود در اختیار داشته باشید و در گوشی خود مطالعه کنید.

برای عضویت وارد لینک زیر شوید

http://telegram.me/inapplyoriginal

بعد از کلیک پنجره ای باز میشود و روی دکمه ok کلیک کنید و سپس وارد کانال ما میشوید در این صفحه در پایین صفحه روی دکمه join کلیک کنید تا برای همیشه عضو کانال ما شوید.

*****************************

 

راه بیدار شدن برای نماز صبح

8 نظرات
 1. پری می گوید

  سلام.۴روز پیش فرم بررسی پر کردم ولی متاسفانه هنوز جواب ندادید.میشه پیگیری کنید لطفا

  1. hamid-azar می گوید

   ایمیل بزنید تا بررسی بشه

 2. مریم می گوید

  سلام.
  عاااااااااااالی بود من دیشب انجام دادم. انگار یکی هر بیست ثانیه یه بار دست میذاره رو شونه ت بیدارت میکنه.
  .
  خیلی وقت بود که برای نماز صب مشکل داشتم وقتی دیر میخوابیدم دیگه از ترس خواب موندن کامل تا اذان بیدار می موندم اما این نسخه عالی بود. متشکرم همیشه براتون دعا میکنم.

 3. هستی می گوید

  سلام استاد عزیز .ببخشید اون نسخه مربوط به حاجت قسم به مقام امام علی.. مادرم بیسواده میشه براش بنویسم؟و دوم اینکه اگر آب جاری پیداشد بندازیم توآب بازم نیاز هست بریم امامزاده واون نماز روبخونیم؟؟استاد ممنون میشم جواب بدین

  1. admin site می گوید

   سلام بله براش بنویس. باید توی ابروان قرار بدی. بله باید بری امام زاده

 4. امیر می گوید

  سلام و خدا خیرتون بده که به نوعی دارید انسانها رو به خدا نزدیکتر میکنید.
  من الله توفیق

  1. معصومه می گوید

   سلام
   وقتتون بخیر
   ممنون از مطالب که قرار دادید
   میخواستم بدونم چطور میشه ذکر صبح بعد از نماز را برای هر شخص پیدا کرد

   1. admin site می گوید

    سلام این ذکر مخصوص اون شخصی بوده که در فرم مشکلاتشو گفته و این ذکر برای اون شخص اومده.فرمول خاصی نداره.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن دوم