آموزش علوم عرفانی,گر به خود آیی به خدایی رسی

ختمی جهت مسخر و مرید کردن هفت موکل در ماه محرم

337

ختمی جهت مسخر و مرید کردن هفت موکل در ماه محرم

سلام به همه عزیزان و دوستان خوبم امیدوارم که این نسخه هایی که برای شما عزیزان در سایت این اپلای قرار میدیم مورد توجه شما قرار بگیره و گشایش در زندگی و کارتون ایجاد بشه.و هدف ما هم جز این چیز دیگری نیست

کم کم داریم به ماه محرم ,ماه دانشگاه حسینی نزدیک میشیم. خدایی اگه از این ماه بهره نبریم دیگه در هیچ ماه دیگری نمیتوانیم بهره مند بشیم.

اصحاب عاشورا همه هستی شان را به امام دادند و از دنیا بزرگتر و طالب حضرت حق و آخرت شدند. صراط و وجه را امام دیدند و گرد امام جمع شدند و هستی شان را با امام معامله کردند و در این معامله خود را بدهکار هم می­دانند و از این بالاتر شاید چیزی که در اصحاب عاشورا پیدا شده این است که در طی این مسیر آرام آرام حجاب ها از آنها برداشته شده به معرفت امام و محبت امام رسیدند و خود امام برایشان مطرح شد.

در اصحاب عاشورا بیش از بهشت خواهی و فرار از جهنم است و خود امام برایشان موضوعیت پیدا کرده ­است.

امام فوق بهشت است؛ چنانچه بهشت از نور سیدالشهداء آفریده شده تجلیات نور حضرت در مقامات بهشت هست. اصحاب در عاشورا به محبت امام رسیدند و سلوک آنها سلوک محبین است. سلوک اصحاب سیدالشهداء در مقام محبت و در وادی بلای سیدالشهداء واقع شده ­است. اگر کسی از محبین شد او را در وادی بلا می­برند. 

استادی می­گفت که ایمان وقتی خوب شد خدای متعال آدم را در گیره ایمان می گیرد و بعد به او سوهان می کشد، شما اگر بخواهید آهن را سوهان بکشید بین گیره می­گذارید والا در می رود. انسان هم وقتی جزء محبین شد، او را در وادی بلا می­برند. آنها چون در مقام محبت سیدالشهداء بودند در وادی بلای سیدالشهداء رفتند و حقیقت بلاء سید الشهداء را به اندازه ظرف خودشان چشیدند.

همه مقاماتی که می­بییند برای این است که جزو محبین و سالک با بلاء سیدالشهداء شدند. آنها وسعت و عظمت بلای سیدالشهداء را می فهمیدند و این خیلی امر مهمی است. 

زیارت عاشورا مناسک سلوک با بلاء سیدالشهداء است که از معرفت امام تا توجه به وسعت بلاء امام و تحول معرفتی که در انسان پیدا می­شود در این زیارت هست و این تحول معرفتی منجر به بصیرت نسبت به جبهه واسع دشمن در تاریخ و عالم می­شود؛ بعد انسان موضع گیری می­کند که از لعن تا برائت و سلم و حرب تا بقیه مقامات زیارت عاشورا است که مقامات سلوکی با بلاء است؛ که دنیایی آن «أللَّهُمَّ اجْعَلْ مَحْیَایَ مَحْیَا مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ مَمَاتِی مَمَاتَ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد» و آخرتی آن هم که در سجده قرب در آخر زیارت عاشورا ذکر شده­است. گمان من این است که اصحاب سیدالشهداء از دنیا بزرگ تر شدند؛ رو به امام آوردند و به معرفت و محبت رسیدند و با محبت امام وارد وادی بلای امام شدند و سلوکشان در بلای سیدالشهداء سلوک محبین بود.

حال اگر ما از این ماه بهره نبریم.در واقع بزرگترین ضرر عمران را کرده ایم.

شما در این ماه حتما زیارت عاشورا بخوانید و در حسینیه ها شرکت کنید و  از زندگی امام درس بگیرید.

در این پست من هم یک ختمی بسیار بسیار ارزشمند برای دوستان در نظر گرفتم که بهترین زمان این ختم در همین ماه محرم است.که خداوند متعال به برکت و حرمت سید الشهدا,  جواب ختمتان را خواهد داد.مشروط بر اینکه:

۱ – ترک نماز نکنید

۲ – ترگ گناه کنید

۳- حق الناس را رعایت کنید

این ختم که باید هفت روز طول بکشد و در این هفت روز هم روزه باید بگیرید.که بعد از اتمام ختم هفت موکل همین ذکر مرید و همراه شما خواهند بود تا لحظه مرگ(مشروط بر اینکه به گناه آلوده نشوید).هر چند شما این موکلین را نمیبینید. و اگر هم بخواهند خودشان را نشان دهندباید ذاکر بمانید و  ترک نماز نکنید.تا به مرور  چشم بصیرت را به شما دهند و خودشان را نشان دهند

و امام ختم:

ابتدا یک بار توبه نامه از کتاب صحیفه سجادیه را بخوانید

سپس هفت روز نیت روزه کنید برای این ختم و تا هفت روز باید روزه بگیرید طوری که آخرین روزه به چهارشنبه بیافتد(توجه داشته باشید که این روزه نه میشه کفارشو داد نه به نیابت کسی دیگه گرفته بشه یعنی حتما باید روزشو گرفت)

همه روز غسل کنید و لباس پاکیزه بپوشید

و در ساعت معین و مکان خلوت هر روز یک هزاروپنجاه و یک بار (۱۰۵۱ بار)این ذکر را بخوانید و در اطراف خود خطی بکشد (قبل از خوندن ذکر حصار بکشید با چاقو به صورت فرضی دایره دور خود بکشید)و بخور خوش بسوزانید (عنبر خوشبوی هندی که در بازار زیاد یافت میشود این روزها) چون روز آخر که چهارشنبه باشد از دعوت خارج شدید. هفت موکل مسخّر و مرید شما می شوند و آنچه فرمان دهید(البته کاملا مشروعه) آنها اطاعت کنند بشرط آنکه در این ایام از جمیع معاصی(گناه) اجتناب کنید و ترک حیوانی نماید.(گوشت قرمز و شیر و ماست و پنیر البته در این هفت روز) و همچنین سیر و پیاز هم در این هفت روز نخورید.

هر چند میتوانید در این هفت روز به سر کارتان روید و به امورات روزانه برسید.فقط سعی کنید که در این هفت روز دائم الوضو باشید

و نمازتان را سر وقت بخوانید.ودر این هفت روز , هر روز شکم یک فقیری را سیر کنید.و اگر نمیتوانید فقیر پیدا کنید مبلغ ۲هزار تومان به نانوایی بدهید و بگویید که ۴ قرص نان به نیتتان بیرون دهند.که این عمل را دوستان ما در روز زیاد انجام میدهند.

روز هشتم به امام زاده ای بروید و ابتدا ۱۲ رکعت نماز برای صاحب الزمان و دو رکعت نماز برای همان امام زاده و ۱۲ رکعت نماز برای امام حسین بخوانید و ۱۲۸ صلوات هم هدیه به سید الشهدا کنید.

فقط از آن روز به بعد دیگر خودتان را به گناه الوده نکنید و سعی کنید دائم الوضو باشید و نمازتان هم قضا نشود.

ذکر این است:

یَا زَاکِی الطَّاهِرُ مِنْ کُلِّ آفَهٍ بِقُدْسِهِ

 

ما را هم در دعاهای خود بی نسیب نکنید. اجرتان با سید الشهدا (ارادتمند حمید آذر)

 

 

****************************

با عضو شدن در کانال تلگرام ما هر روز از مطالب علوم عرفانی و ادعیه اذکار و همچنین از مطالب روز روانشناسی هیپنوتیزم و یوگا و موفقیت در گوشی خود در اختیار داشته باشید و در گوشی خود مطالعه کنید.

برای عضویت وارد لینک زیر شوید

http://telegram.me/inapplyoriginal

بعد از کلیک پنجره ای باز میشود و روی دکمه ok کلیک کنید و سپس وارد کانال ما میشوید در این صفحه در پایین صفحه روی دکمه join کلیک کنید تا برای همیشه عضو کانال ما شوید.

*****************************

 

ختمی جهت مسخر و مرید کردن هفت موکل در ماه محرم

337 نظرات
 1. نفیسه می گوید

  ختم زیارت عاشورا در کنار این خطم ایرادی نداره؟

  1. hamid-azar می گوید

   سلام خیر مشکلی ندارله

 2. ویدا می گوید

  بعد اینکه ظاهر موکلین جه جوریه؟
  ترسناکه

 3. ویدا می گوید

  سلام
  میشه بگید کی تا حالا جواب گرفته ؟…

 4. رضا می گوید

  سلام مومن، کشیدن سیگار در این هفت روز اشکال نداره؟

  1. hamid-azar می گوید

   ن عیبی نداره

 5. مهدیه می گوید

  سلام چرا به ایمیل ها پاسخ نمیدید ؟ کار خیلی فوری دارم

  1. hamid-azar می گوید

   ایمیل ها روزانه پاسخ داده میشه

 6. ايمان طا می گوید

  سلام جناب اذر
  اول محرم میشه سه شنبه٢٠شهریور
  اخر ختم میشه دوشنبه
  اشکال نداره برای انجام ختم هفت موکل چون چهارشنبه و پنج شنبه تاسوعا وعاشورا هست

  1. hamid-azar می گوید

   نه اشکالی نداره

 7. فاطمه می گوید

  سلام ختم هفت موکل رو میشه در ماه هایی غیر از محرم انجام داد مثلا الان در ربیع الاول و ربیع الثانی؟

  1. admin site می گوید

   بله میشه اگر توضیحاتش رو دقیق بخونید متوجه میشید

 8. سمیرا می گوید

  بیزحمت تلفظ این ایات رو پایینش بذارید خب. الان من موندم
  یا زاکی یا زَکی _(مِن کل افتم بقدسه ای ) بگم یا (من کل افت بقدسه)

  1. admin site می گوید

   یا زاکی-آفتن.تنوین داره این کلمه

 9. نیلوفر می گوید

  سلام استاد وقت بخیر
  بعد از ختم هفت موکل میشه ذکر همین ختم رو “یا ذاکی طاهر من کل آفه بقدسه ” هر روز بگیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//

  1. admin site می گوید

   به شرط رعایت اصوولش

 10. آرمین می گوید

  با عرض سلام
  ببخشید اگر کسی این ختم را شروع کند و روز دوم متوجه شود که اشتباهاتی کرده و ختم را بخواد قطع کنه که هفته بعد شروع کند آداب خاصی برای انصراف دارد؟؟
  اگر آداب انصراف دارد لطفا میشه توضیح بدید؟؟

  1. admin site می گوید

   بله سه بار باید بگه انصرف بحق محمد و ال محمد

 11. fardin می گوید

  سلام
  من مو به مو دستورات مربوط به ختم ۷ موکل را انجام دادم بعد از عاشورا از روز پنج شنبه ۱۳ مهر لغایت چهرشنبه ۱۹ مهر و روز پنج شنبه هم رفتم امامزاده ۲۶ رکعت نماز گفته شده را خوندم زکات را هم ۷ تا کلوچه با ۱۵ هزارتومان پول یکجا روز چهارشنبه دادم به یک فقیر ذکررا هم بعد از نماز و دعای صبح میخوندم ولی تا الان هیچ گونه تغییری در روند حل مشکلاتم بوجود نیامده میشه بفرمائید چرا و مشکل کجاست ؟ در ضمن آیا برای صدا کردنشون و کمک گرفتن از آنها باید ذکر خاصی را بگیم؟
  “” توجه از همه اعضای گروه تقاضا دارم هرکسی این ختم را برداشته تجربه خود را اعم از نتیجه گرفتن یا نتیجه نگرفتن به اشتراک بگذارد “” در همین قسمت دیدگاهها ممنون از همه

  1. admin site می گوید

   قرار نیست یکدفعه جواب بگیرید در ضمن برای هر شخصی تجارب و زمان فرق می کنه ممکنه برای شما بعد از مثلا یک سال ذاکر بودن جواب بده ولی برای کسی دیگه همون هفته اول

 12. mehdi می گوید

  سلام استاد اینکه گفتید روزه و ترک حیوانی منظور از ترک حیوانی چیه فقط گوشت قرمز و لبنیات نخوریم یعنی میشه مرغ یا ماهی خورد یا نه ترک حیوانی کلا هیچ نوع گوشت حیوانی رو خورد لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون

  1. admin site می گوید

   گوشت خصوصا گوشت قرمز مصرف نکنید چون باعث فساد بدن میشه در این دوران

 13. لیلا می گوید

  سلام ببخشید یعنی چجوری بنام خودشون بخونیم بگیم ای هفت موکل؟
  درزمان عذرشرعی میتونیم ازشون کمک بخوایم؟؟

  1. admin site می گوید

   می تونید به هر روشی که فکر می کنید درسته دعا کنید . ممکنه شما اصلا هم ازشون کمک نخاید ولی امداد غیبی بهتون بشه. در زمان عذر به هیچ وجه ذکر نگید

 14. smaeil می گوید

  سلام
  ۱-اینکه نمیشه در۷روز اخرانجام بدیم یعنی یک روزش هم نباید بیفته توهفت روزاخر درسته /یعنی این پنجشنبه که میشه۲۱ محرم اگه انجام بدیم ازروز شنبه میخوره به هفت روز اخریعنی باید بذاریم توماه بعدی ختم بگیریم درسته؟
  ۲_میشه توماه صفرهم گرفت یافقط محرم؟
  ۳-تواینترنت که جستجوکردم نوشته بود :
  یَا زَکِی الطَّاهِرُ واینجا گفته زاکی
  وکلمه “افه”رواخرش حرف “ت” به جای” ه” نوشته بود
  میشه بگید تلفظ درست اینها کدوم هست .یامنبع اصلی ومعتبرذکرروبگین خودمون جستجوکنیم

  1. admin site می گوید

   میشه وی ماه صفر هم گرفت. زکی و زاکی هر دو موجودندن ولی اینجا زاکی کاربرد داره این مورد از منبعش گرفته شده. اینم ت گرد هست اگر دقت کنید

   1. smaeil می گوید

    ۱-منم منظورم ت گردبود ولی اخرش نگفتین که کلمه افه روبا”ه” تلفظ کنیم یا”ت”گرد؟
    ۲-اگه امکانش نباشه صدقه روبه کسی بدیم یاازطریق نانوایی انجام ندیم.میشه انداخت صندوق صدقات؟
    ۳-یااینکه کل مبلغ هرروزروجمع کنیم روزاخربدیم فقیر اینجوری راحتتره .اینجوری میشه؟یاهرروز صدقه دادن دلیل خاصی داره؟

    1. admin site می گوید

     آفَهٍ
     این سایز ۲۴ کپی کلمه هست. چی تلفظ میشه الان؟
     طبق دستورش ذکات رو بپردازید یا اینکه روزانه کنار بذارید یک جا پرداخت کنید

 15. مریم می گوید

  سلام استاد
  چندتا سوال دارم.
  ۱٫نماز۱۲ رکعتی به چه صورت خوانده شود
  ۲٫بعدازپایان ختم باید ذاکر باشیم
  ۳٫باز باید خط بکشیم دورمون وسرساعت بخونیم. وتاچندوقت

  1. admin site می گوید

   ۶تا دورکعتی
   ذاکر باشید یعنی اینکه از ذکرهای دیگه همی می تونی استفاده کنی مثل صلوات یعنی اینکه همیشه ذکری بر لب داشته باشی

 16. لیلا می گوید

  سلام ببخشیدچجوری باید موکلا رو صدا بزنیم به چه نام بخوانیم
  بعد اینکه درزمان عذرشرعی میتونیم صدا بزنیم؟؟

  1. admin site می گوید

   به نام خودشون . بعد از این دوران می تونید

 17. sadegh می گوید

  سلام استاد.
  آیا این ختم رو غیر ماه محرم هم میشه انجام داد

  1. admin site می گوید

   بله میشه

 18. حسين می گوید

  سلام .وقت بخیر
  الان بیشتر از یک هفته است که ختم من تموم شده ولی متاسفانه هیچ نشانه ای از کمک این موکلین برای من صورت نگرفته. آیا ممکنه که نحوه ارتباط و درخواست از طرف من درست نباشه یا اینکه باید مدت زمان بیشتری سپری بشه؟

  1. admin site می گوید

   به این صورته که شما هر وقت نماز بخونی یا دعا کنی یا مشکلی برات پیش بیاد در صورت امکان و اجازه بهت کمک می کنن . زمان بیشتری هم لازمه تا کم کم جذب بشن

 19. درسا می گوید

  سلام استاد گرامی ممنون میشم ادرس ایمیلتونیک بار دیگر بفرمایید.

  1. admin site می گوید

   چک میل کنید

 20. مریم می گوید

  سلام استاد در مورد ذکر ختم امروز من شک کردم که دو تا اضافه گفته باشم دوباره بابد انجام دهم و اگر برای ذکر مجدد در همان ساعت معین نیست اشکالی ندارد
  بعد در مورد غسل هر روزه قبل از گفتم ذکر انجام دهیم یا هر ساعتی از روز

  1. admin site می گوید

   بله باید از اول باشه

 21. مریم می گوید

  سلام استاد
  من امروز حواسم پرت شدسه یاچار تا اضافه گفتم.
  باید دوباره بگم یا درسته

  1. admin site می گوید

   از اول

 22. مریم می گوید

  سلام اقای اذر در مورد تتم مرید کردن هفت موکل ماه محرم که فرمودید گناه نکنید در منظور در طول این هفت روز روزه می باشد و یا اینکه برای همیشه و اگر گناهی هر چند کوچک از طرف سربزند این موکل ها یعنی میروند و برای برگرداندن دوباره انها باید همین اعمال را انجام داد و ایا درماهاای دیگر هم می شود انجام داد در مورد خوردن گوشت قرمز و مشتقات حیواتی در همین هفت روز مراعات شود و یا برای اینکه تا اخر عمر با فرد بمانند نباید خورد و خوردن ماهی و مرغ هم ممنوع می باشد یا خیر

  1. admin site می گوید

   کلا سعی کنید از این به بعد

 23. درسا می گوید

  سلام و سپاس از زحماتتون
  من جواب فرم را دریافت کردم و تکذیب برامون امده بود میخواستم بدونم جواب قران بازمان تغییر میکنه یا خیر؟ امکانش هست که چند وقت دیگه شرایط تغییر کنه و قران جواب دیگه ای بده؟

  ممنون از راهنماییتون

  1. admin site می گوید

   جواب رو با سوالت بفرست

 24. جمشید می گوید

  سلام خداقوت میشه در باره ختم جهت مسخر کردن موکل ردر ماه محرم رو توضیح بدین ممنون میشم از لطفتون

  1. admin site می گوید

   توضیحات خود متن کامله چند بار بخونید متوجه میشید

 25. mehdi می گوید

  سلام استاد یک سوالی داشتم در مورد ختم مسخر و مرید هفت موکل در ماه محرم استاد من نتونستم این پنجشنبه ختم انجام بدم میشه پنجشنبه دیگه ختم شروع کنم میشه آخر ماه محرم ۲۱ تا ۲۷ محرم اشکالی نداره? ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. admin site می گوید

   بله میشه

 26. sky می گوید

  سلام استاد خداقوت

  میخوام فردا ختم مسخر کردن هفت موکل را انجام دهم آیا با ختم زیارت عاشورا تداخل ندارد؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. admin site می گوید

   نه نداره

 27. آسمان می گوید

  سلام وقت بخیر

  استاد دعای چندم صحیفه سجادیه توبه نامه است ؟؟؟؟؟؟؟

  1. admin site می گوید

   فک کنم ۳۱ البته حضور ذهن ندارم ولی از ۳۰ به بعد هست

 28. مریم می گوید

  سلام استاد
  من بخاطرعذر شرعی اون هفته نتونستم انجام بدم.
  این هفته میتونم انجام بدم، وپول روزی دوهزار تومن رومیتونم یکجا بدم یانه.
  ممنون ازلطفتون که به سوالمون جواب میدید.

  1. admin site می گوید

   بله هر دو مورد میشه

 29. زهرا می گوید

  سلام استاد
  وقتتون بخیر
  به جای بخور گفته شده می تونیم از گل سرخ زعفران لخور روز یا سنبل طیب استفاده کنیم؟
  ادامه دادن این ذکر برای چله های عاملیت مشکلی پیش نمیاره؟
  می تونیم ذکر رو بگیم موقع چله قطعش کنیم بعد از چله دوباره شروعش کنیم؟
  این ذکر اثرات منفی ادریسی ها رو نداره برامون با این شرایط گفته شده؟

  1. admin site می گوید

   ذکر رو نمیشه قطع کرد اگر قطع کردی باید انصراف نامه رو بخونی و بعدش از اول شروع کنی

   1. زهرا می گوید

    سلام مجدد
    عذرخواهی می کنم بابت گرفتن وقتتون
    منظورم بعد از انجام ختم هفت روزه است که گفتید برای دیدنشون باید دائما ذاکر باشیم اگر سه ماه این ذکر رو گفته باشم و بعد بخوام چله بگیرم و این ذکر رو قطع کنم بعد از چله ام دوباره باید مراحل این ختم هفت روزه رو برم؟

    1. admin site می گوید

     نه لازم نیست

   2. زهرا می گوید

    سلام وقت بخیر
    ببخشید این ختم رو تنها در محرم میشه انجام داد؟

    1. admin site می گوید

     خیر

 30. باران می گوید

  سلام استاد عزیز
  می دونم که فرمودید بهترین زمان این ختم دهه محرم بوده ولی ایا نمیشه از فردای عاشورا شروع کنم ؟ مشغول ختم ثابت قدم شدن بودم .
  ۲٫ من ایران نیستم در نتیجه امامزاده ای در دسترسم نیست کجا بخونم اون نماز رو ؟ البته مسجد هست.
  ۳٫ ایا تخم مرغ و گوشت مرغ و ماهی هم منع هست یا نه ؟
  با تشکر بسیار

  1. admin site می گوید

   میشه انجام داد توی شرایطش نوشته شده
   سعی کن توی مسجد بخونید
   گوشت قرمز فقط

 31. جیران می گوید

  سلام.
  من از پنج شنبه گذشته تا چهارشنبه همین هفته هفت روز روزه گرفتم اذکار هم گفتم پنج شنبه هم رفتم امام زاده تمام مراحل انجام دادم حالا چطور می تونم ارتباط برقرار کنم؟
  ممنون از اینکه وقت می گذارید

  1. admin site می گوید

   خب شما شرایط رو رعایت کنید کم کم موتجه میشید دعا کنید را درخواست کنید

 32. روشنک می گوید

  سلام من امروز روز آخر ختمم بوده.از فردا میتونم شیر و لبنیات بخورم؟

  1. admin site می گوید

   بله می تونید

 33. لیلا می گوید

  سلام استاد از کجا بفهمیم ختممون رو درست انجام دادیم.
  هیچ علائم و نشونه ای نداره؟؟

  1. admin site می گوید

   نه فعلا توکل کن به خدا انشالله قبول کنه

 34. آسمان می گوید

  سلام استاد وقت بخیر
  لطفا ایمیلتون می خواستم. صحبتم خصوصیه……

  1. admin site می گوید

   چک کنید لطفا

 35. مریم می گوید

  سلام استاد
  ممنون از اینکه با حوصله سوالامونو جواب میدید، بازم متشکرم.
  استاد بعدازانجام مراحل چطوری میتونم باهاشون ارتباط برقرار کنم. وازکجابفهمم پیشم هستن.
  ایا اینها درهمه حال باهامون هسند. وباچه احترامی خواستمونو ازشون بخواهیم، وذکرروهم باز باید دوباره هر روز بگیم یا احتیاجی نیس.
  ممنون ازلطفتون.

  1. admin site می گوید

   لازم نیست شما متوجه حضورشون بشید

 36. آسمان می گوید

  سلام خداقوت
  شما فرمودید این موکلین اجنه نیستند. یعنی فرشته اند؟؟؟؟؟؟

  من جایی خوندم تسخیر موکل فرشته حتما باید زیر نظر استاد باشه تا لزتون مراقبت کنه؟؟؟؟؟؟؟ درسته؟؟؟؟؟
  لطفا مفصل توضیح دهید تا با آرامش واطمینان ختم را انجام دهیم……

  1. admin site می گوید

   شما در اون حد تسخیر نمی کنی که زیر سلطه شما بیان فقط دور و برتون می پلکن و بعضی وقتها به خواسته ها و مشکلات شما رسیدگی می کنن

 37. آسمان می گوید

  سلام . با تشکر فراوان از راهنمایی های شما

  – بعد از ذکر روزانه زکات دهیم یا قبل از آن؟؟؟؟؟؟؟
  ((در متن قید شده هر روز یک فقیر را سیر کنید و به زمان آن که قبل یا بعد از گفتن ذکرباشد، اشاره نشده….))

  – در ذکر برای تسخیر هفت موکل بین دو کلمه آفَهِ بقدسه قلب به میم است و به صورت آفه م بقدسه تلفظ می شود درست است؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. admin site می گوید

   فرقی نداره
   به این میگن قاعده تلمیح باید همینجور تلفظ بشه دیگه

 38. سعید می گوید

  سلام این موکلها ودر کل این ذکر چه کاری برای ما انجام میدن ؟ مثلا برالی محبت خوبه یا کارگشایی ، یا جذب افراد …برای چه کاری موثر است؟

  1. admin site می گوید

   برای هر موردی میشه ازشون کمک خواست

 39. لیلا می گوید

  و سوال دیگه اینکه من دو روز روزی ۲۰۰۰ تومن دادم نانوایی به میتحق نون بده ایا همینقدر کافیه یا هرروز بدم؟؟؟؟

  1. admin site می گوید

   ودر این هفت روز , هر روز شکم یک فقیری را سیر کنید.و اگر نمیتوانید فقیر پیدا کنید مبلغ ۲هزار تومان به نانوایی بدهید و بگویید که ۴ قرص نان به نیتتان بیرون دهند

 40. لیلا می گوید

  ببخشید استاد من روز چهارمه که توختمم احساس سبکی وآرامش عجیبی بهم دست داده و گاهی احساس میکنم یه چیزایی یا کسایی دوروبرم هستن شبیه ادم ..استاد ایا ایناهمش توهمه یااینکه اتووسط ختم میسه یه چیزایی حس کرد

  1. admin site می گوید

   تاثیر داره این ختم در حالات روحی

 41. آسمان می گوید

  سلام و خدا قوت
  – اگر نانوایی یک روز فراموش کند زکات ما را دهد، ختم ما باطل میشود؟؟؟؟؟؟
  – در محله ما یک شخص مستحقی است میشود در این مدت ۷ روز فقط و فقط به ایشان زکات داد؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. admin site می گوید

   میشه به ایشون بدید. البته ۷ نفر بهتره

   1. آسمان می گوید

    اگر نانوایی یک روز را فراموش کند ختم باطل میشود؟؟؟ آنوقت جای جبران کردن دارد؟؟؟؟؟؟؟؟

    1. admin site می گوید

     دیگه یه جوری این مشکلات رو بر طرف کنید

 42. آسمان می گوید

  سلام خدا قوت
  ممنون صبورانه جواب می دهید
  میشه اون کیک یا نون زکات را به افرادی که در کنار خیابان گدایی میکنند داد؟؟؟؟؟ آنها فقیر به شمار می آیند؟؟؟؟؟؟

  1. admin site می گوید

   اگر یتیمی سراغ دارید به اون بدید به هر کسی هم که بشه گفت فقر مالی داره یا ضعیف هست یا تنگدست هم میشه داد

 43. Barane می گوید

  باسلام
  ببخشید بزرگوار ابن هفت روز نیتونه هر روزی از ماه محرم باشه یعنی هفته ی سوم یا چهارم محرم هم باشه مشکلی نیست؟ که انجام بدم؟

  1. admin site می گوید

   خیر مشکلی نیست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن دوم