آموزش علوم عرفانی,گر به خود آیی به خدایی رسی

تمرین تلقین در هیپنوتیزم و مانیه تیزم

0

تمرین تلقین

در یک اتاق نیمه روشن با قرائت کتاب که  به تأنی و بندبند انجام می‌گیرد می‌توان این نیرو را تقویت نمود، در این موقع حروف باید با صدای اصلی خود اداء شود، اتاق نیمه روشن به طور کلی برای آنانی که می‌خواهند تمرین مانیه‌تیزم و هیپنوتیزم نمایند، لازم بوده و بیشتر تمرینات و مشق‌ها در انجا انجام می‌گیرد، به همین لحاظ اشیاء این اتاق باید ساده بوده در موقع شروع به عملیات و تمرینات قبلاً باید با باز گذاشتن درب یا پنجره هوای ان را تهویه کرد مراعات بهداشت موفقیت شما را چند برابر خواهد نمود. این اتاق  در کلیه تمرینات مورد لزوم است، قرائت کتاب برای تقویت تلقین و اهنگ صدا در این اتاق انجام می‌گیرد.

طرز تکلم باید صحیح و مشق شود تا صدا با آهنگ‌تر، ظریف‌تر و از روی اطمینان باشد، از اول باید عادت نمود، تلقینات  در خود شخص عامل موثر واقع گردد تا در طرف مقابل  نیز تأثیر کند.

تمرین دیگر

این که تصنیفی را با دهان بسته خوانده سعی کنند که نکات صوتی آن صحیح اداء گردد این تمرین صدا را خوش آهنگ می‌نماید.

کسانی که تنها در موضوع تلقین کار کرده‌اند، قادر هستند با تلقین شخص را به خواب برده بعد از انجام عملیاتی بار دیگر بیدار نمایند، البته برای یاد گرفتن  آن باید ابتدا از کودکان شروع کرده و طرز تلقین را به تدریج آموخته کم‌کم و به مرور زمان پس از تجربه لازم به بزرگ‌ترها پرداخت، آموزش و پرورش آن محتاج‌ تمرین و تجربه بسیار است.

 تلقین به نفس

بشر از روزگاران پیشین از قدرت تلقین  به نفس استفاده کرده بخصوص در هندوستان مرتاضان به وسیله ان خود را به حالت بیهوشی  انداخته کارهای عجیبی نشان می‌دهند. نخستین شخصی که راجع به تلقین به نفس عقیده‌ای را بیان نمود “امیل کوئه” می‌باشد. این دانشمند معتقد بود که هیپنوتیزم و مانیه‌تیزم و آثاری که از این دانش‌ها مشاهده می شود نتیجه‌ی نیروی تلقین به نفس معمول بوده عامل جز وسیله آن نقش دیگری را ندارد، با انتشار این عقیده تلقین به نفس وارد به مرحله ی جدیدی گردید.

تلقین به نفس عبارت از تصویر افکار شخص و کوشش در انجام آن با یک اراده قوی به منظور نفوذ یافتن بر خویشتن و تسلط بر نفس است. تلقین نیز همین معنی را داراست منتهی برای تأیید موضوع در مغز شخص دیگری‌ است که در هیپنوتیزم و مانیه‌تیزم نیز از آن ا ستفاده می شود.

سربازی که در میدان‌های جنگ خود را در حالت بخصوصی اماده فداکاری می‌سازد، از گلوله‌های جانگداز دشمن نمی‌هراسد، در تاریکی‌های کارزار قدم می گذارد، از زیر آتش دشمن بدون ترس می‌گذرد،سایت هیپنوتیسم دات آی آر, از قدرت تلقین به نفس است که او را آماده به جانبازی می‌نماید، همین‌طور تلقین دیگران بدون تأثیر نمی‌باشد، شاید خود این سرباز از موضوع و حقیقت امر اطلاعی نداشته باشد.

به عقیده کوئه در هیپنوتیزم شخصی که خودش را آماده خواب می‌نماید، ساعتی اختیار خود را به دست عامل می‌سپارد، تا بیماری خود را تداوی کند، از قدرت تلقین به نفس استفاده می‌نماید، عامل در این مورد دارای هیچ‌گونه نیروی فوق‌العاده‌ای نمی‌باشد، البته این عقیده نیز قدری قابل تعمق است.

با تربیت و تقویت نیروی اراده و تمرکز فکر و تکمیل شخصیت، خواهیم توانست بر خویشتن تسلط یافته در نتیجه بر اطرافیان خود حکومت معنوی پیدا کرده بر آنان مسلط شویم.

خویشتن‌شناسی نخستین پله‌ی نردبان ترقی شخصیت است، باید کوشید تا به منظور اساسی رسید، عاقبت جوینده یابنده است.

در تلقین به نفس، شعور با طن دخالت مستقیم دارد بدین ترتیب که شعور ظاهر به وسیله‌ی قوای روانی، معلوماتی را از خارج می‌آموزد، راجع به اشیاء و انچه که مشاهده می‌کند، لمس می نماید به طور کلی به وسیله حواس خود در می یابد، فکر روشن و صحیحی اکتساب کرده اطلاعات کافی خود را در دسترس شعور باطن که با بیرون ارتباط ندارد می‌گذارد تا با اسلوب صحیح و روشن آنها را طبقه‌بندی کرده و در شیارهای مغز بایگانی نماید، هر قدر این بایگانی روشن‌تر، واضح‌تر و مرتب‌تر باشد،سایت هیپنوتیسم دات آی آر, شخصیت فردی در اجتماع بیشتر شناخته می‌شود، از این لحاظ است که با تقویت شعور ظاهر و قوای روانی، صحنه‌ی ادراکات ما بزرگ‌تر و وسیع‌تر شده در نتیجه بایگانی شعور باطن ثروتمندتر خواهد بود که منجر به تکامل شخصیت گردیده خواهیم توانست با تربیت قوای روانی بر خویشتن مسلط شده بالاخره به آن مقامی که می‌خواهیم نائل شویم.

عملاً باید مدت بیست و چهار ساعت شبانه روز را مطابق برنامه‌ی تنظیمی به کارهای پیش‌بینی شده اشتغال یافت. البته ساعات زندگی نباید به بطالت و خودفریبی، سپری شوند بلکه باید فعالیت و انضباط کامل رکن اساسی آن قرار گیرد ترتیب در کارها تسلط شخصی را بر خویشتن کامل می‌سازد. مسلط بر خود بودن، ایجاب می‌نماید آنچه که می‌خواهیم و اراده می‌کنیم در انجام آن کوشا بوده و موفقیت کامل به دست آوریم.

این راه عملی تسلط و تلقین به نفس است، چنان‌که تمرینات این کتاب را به دقت مطالعه کنید در انجام آن‌ها بکوشید، نیروی تلقین به نفس در شما تقویت پیدا کرده، خواهید توانست پله‌ای از نردبان شخصیت را با استقا ده و نیروی فوق‌العاده قوی بالا روید.

 در این هنگام است که خطور فکر صحیحی از خاطر، در قوای دماغی  ما موثر واقع شده نتیجه‌ی فوق‌العاده بزرگی را ارائه خواهد داد، آن وقت خواهیم توانست با اراده خود هر  چیزی را که می خواهیم به وسیله شعور ظاهر و قوای روانی و تکرار ان، در بایگانی مغز خود وارد ساخته، از معلومات شعور باطن در موقع خود استفاده نموده، از تلقین به نفس نتایج بزرگی را به دست آوریم.

پس باید به خود تلقین کرده و از خویشتن بخواهیم:

«هر چه خواستم به آن رسیدم، بعد از این هر چه بخواهم، بدان خواهم رسید؛همیشه پیش می‌روم، حقیقت زندگی عبارت از فعالیت و پیشرفت به سوی کامیابی‌ها و موفقیت‌های تازه است، چون من می خواهم، پس توانا هستم»

بدین ترتیب باید همیشه به خویشتن بگوییم، و از خویشتن بخواهیم تا به موفقیت‌های تازه‌ای نائل گردیم.

ادامه دارد…(بخش ماهیت تلقین)

******************************

با عضو شدن در کانال تلگرام ما هر روز از مطالب علوم عرفانی و ادعیه اذکار و همچنین از مطالب روز روانشناسی هیپنوتیزم و یوگا و موفقیت در گوشی خود در اختیار داشته باشید و در گوشی خود مطالعه کنید.

برای عضویت وارد لینک زیر شوید

http://telegram.me/inapplyoriginal

بعد از کلیک پنجره ای باز میشود و روی دکمه ok کلیک کنید و سپس وارد کانال ما میشوید در این صفحه در پایین صفحه روی دکمه join کلیک کنید تا برای همیشه عضو کانال ما شوید.

تمرین تلقین در هیپنوتیزم و مانیه تیزم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن دوم