آموزش علوم عرفانی,گر به خود آیی به خدایی رسی

از جمله علت های گره خوردن کارها و گشایش نداشتن

54

از جمله علت های گره خوردن کارها و گشایش نداشتن

گاهی اتفاق می افتد که امورزندگی ما و از جمله در بخش مالی و شغلی گره می خورد و به اصطلاح فاقد گشایش است. این موضوع می تواند به دو دلیل باشد. اولین دلیل به خودمان بر می گردد و این که شاید جزء عوارض اعمال و رفتار ما باشد.گاهی ناخواسته تصمیم و یا برنامه غلطی را اجرا می کنیم و بعدا متوجه می شویم که بدون تحقیق و بررسی کامل همه جوانب آن موضوع اقدام کرده ایم و مسلم است که عواقب آن که از جمله اشکال در روند درآمد و منافع است دامنگیر ما می شود . گاهی هم گناهان و معاصی کبیره ای که انجام داده ایم مانع رسیدن روزی به ما می شود. در بسیاری از احادیث به عواقب و نتایج برخی گناهان در بستن روزنه ی رزق و برکت اشاره شده است و در نزد بزرگان ثابت است که عمده ترین دلیل گشایش نداشتن در کارها،گناهان کبیره اند (مانند غیبت، پایمال کردن حق الناس، خوردن مال یتیم، عاق والدین، زنا و…) و لذا بهترین راه برای باز شدن مسیر رزق و روزی ازنظر معصومین (ع) و عرفای عامل، استغفار از گناهان و توبه حقیقی است و برای همین است که گفته شده «استغفار کنید تا روزی شما افزایش یابد» لذا توصیه می شود در این شرائط بد ابتدا یک بررسی دقیق و همه جانبه صورت دهیم و محاسبه دقیقی از اعمال و رفتار و حتی افکار و نیت های خودداشته باشیم که ببینیم چه گناهی کردیم که روزی ما مسدود شد یا حتی چه نیٌات وبرنامه هائی برای آینده داریم که این نیت ها مغایر با رضای خداوند است و خداوند به خاطر آن بر روزی ما سخت گرفت.

گاهی فردی قصد دارد که با پولدار شدن کسانی را اجیر کند و از دیگران انتقام بگیرد یا به دیگران تفاخر نموده و خود را برتر نشان دهد.لذا همین نیت ها هم سبب می شود که خداوند دریچه رزق او را ببندد تا متوجه اشتباه خود درنیت گردد.

البته در برخی موارد، سخت شدن اوضاع معیشت ربطی به گناهان یا مقاصد ما ندارد و دلیلی خارج از اراده و توان ما دارد و آن این است که مشیت خداوند بر این قرارگرفته که ما در چنین شرائطی قرار گیریم. این که چرا مشیت خداوند در این موضوع قرارگرفته امری نیست که بتوانیم به درستی به علت آن پی ببریم  چرا که جزء علوم الهی است. شاید خداوند بخواهد امتحان و ابتلائی به وجود آورد تا پله ای باشد برای ترقی و شاید هم به دلیل نبودن ظرفیت هایی در ذات ماست که ما نمی دانیم اما خدا می داند که اگر فرض ثروتمند شویم طغیان کنیم و از راه او برگردیم یا به بندگانش جفا کنیم.به هرحال ما مامور به دانستن این مشیت ها نیستیم ولی در رابطه با بخش اول، ما وظیفه داریم بررسی کنیم و ببینیم که کجای کار ما عیب دارد که نتوانستیم به درجه مورد نظر خود از نظر مالی برسیم و برکت و رزق خود را با کدام گناه مسدود کردیم و ای بسا که خداوند بعد از گناهان، روزی ما را قطع می کند تا ما به تکاپو افتاده و علت را پیدا کنیم و با پیداکردن علت، به استغفار و توبه بپردازیم که همین سخت گرفتن او بر نعمت، خود موجب توفیق توبه می گردد و می توان در این قضیه هم لطف و محبت عمیم خداوند را به بندگان گناهکارش دانست که چطور آن ها را به مسیر توبه هدایت می سازد. «الحمدلله رب العالمین»

******************************

با عضو شدن در کانال تلگرام ما هر روز از مطالب علوم عرفانی و ادعیه اذکار و همچنین از مطالب روز روانشناسی هیپنوتیزم و یوگا و موفقیت در گوشی خود در اختیار داشته باشید و در گوشی خود مطالعه کنید.

برای عضویت وارد لینک زیر شوید

http://telegram.me/inapplyoriginal

بعد از کلیک پنجره ای باز میشود و روی دکمه ok کلیک کنید و سپس وارد کانال ما میشوید در این صفحه در پایین صفحه روی دکمه join کلیک کنید تا برای همیشه عضو کانال ما شوید.

******************************

از جمله علت های گره خوردن کارها و گشایش نداشتن

54 نظرات
 1. بهزاد می گوید

  سلام من برای کار به هر شرکتی نیرم میگن فردا میگیم بیایی ولی از شرکت دیگه خبری نمیشه

  1. hamid-azar می گوید

   سلام باید سرکتاب بگیرید ۰۹۳۸۴۱۲۴۱۴۶

 2. گلهام می گوید

  سلام
  خسته نباشید من ی دعا میخوام که شوهرم به خانوادم وابسته بشه
  و ی دعای زبان بند که که بد دهنی نکنه و حرفم رو گوش بده
  نمیدونم چرا هر دری رو میزنیم یکی دو ساله خودم و خانوادم همه در ها به رومون بسته میشه و مشکلات مالیمون هی داره زیاد میشه
  ممنون میشم اگه واقعا جوابم رو بدید به تنگنا رسیدم

  1. admin site می گوید

   دعا بدون بررسی نمی دیم

 3. yekta می گوید

  سلام استاد من چون ساعات سعدونحس رونمیدونم نمیتونم دعایی بنویسم ولی خواهش میکنم یه ختمی برای بخت گشایی به من معرفی کنید بخدا دیگه خسته شدم به هر دری میزنم نمیشه تا حالا خیلی ختم گرفتم اما جولب نداده حالا اگه میشه یه ختمی بهم معرفی کنید که ردخور نداره باسپاس قبلی

  1. admin site می گوید

   همینطوری نیست که هر مشکلی داری با یه ذکر یا ختم و غیره سریع برطرف بشه اول باید معلومه بشه ریشه مشکلت کجاست
   http://4soq.ir/onlinemoaine#

 4. مهیار می گوید

  سلام استاد،استاد چند وقت پیش رویه دستم کبودی افتاد،حتی شبا تلفن خود به خود روشن میشد میرفت رو آیفون،اما امروز دیدم کبودیه خودش پاک شده،میخاستم ببینم علت خاصی داره این اتفاقات؟

  1. admin site می گوید

   نه نگران نباشید

 5. مهدی می گوید

  ازدواجم با دختری که ۵ سال عاشقش بودم بهم خورد. یکساله افسرده و داغونم. نسبت به دین و دنیا و زندگی هم بی انگیزه شدم. اگر ترس نبود خودمو میکشتم. امروز گریه کردم و کلی هم گفتم نمی خوام این زندگیو کاش نباشم. به جایی رسیدم که ادامه زندگی رو دوست ندارم. اون دختره هم ازدواج کرد.
  میخوام حکمتشو بدونم. این حرفا که قسمت نبوده و خواست خدا و تقدیر ارومم نمیکنه. به خودم میگم اگر قسمتم نبود پس خدا چرا اینو وارد زندگیم کرد. چجوری می تونم حکمت این نرسیدن رو بفهممم؟ کشف در خواب چیزی میگه؟ مثلا اگر بهم مشخص بشه که مثلا دختره قراره جوانمرگ بشه و خدا برای همین نخواست من عذاب بکشم اروم میشم. نمیدونم دلیلشو باید بدونم وگرنه نمی تونم اروم بشم. خیلی رک بگم به خدابدبینم و حتی از خدا حالت ………… دارم که نمیشه گفت. بدم اومده ازین زندگی که برام پیش اورده. اون خوش و خرم من درب و داغون. اون خیانت کرده من داغون شدم. من نمی تونم خدارو دوست داشته باشم دیگه. پیامبر هم نیستم بگم راضیم به رضات یا حکمت خدا هر چی هست درسته. خدا باید حکمت این کارشو بگه. وگرنه خودمو میکشم و خلاص. یکساله زندگیم غصه و گریه است. نامردیم حدی داره. چه جوری می تونم بفهمم چرا رفته؟ چرا نشده؟ من اونو میخوام دلم به هیچ دختری جذب نمیشه دیگه. عشقمو خدا ازم گرفت. این دنیای پستو نمیخوام تحمل کنم دیگه.

  1. admin site می گوید

   شما یه طرف قضیه هستید اون خانم هم یه طرف دیگه .تمام این موارد رو در توضیحات فرم زیر کپی کنید . آشنایی ۵ ساله برای ازدواج هم خیلی زیاده هم ریسک داره الته الان حتی زندگی با هم زیر یه سقف هم دیگه جواب نمیده و یه مرض همه گیر شده
   http://4soq.ir/onlinemoaine#

 6. سوگند می گوید

  سلام
  من یک دعا میخوام که دو نفر رو تسخیر کنم . طلسمشون کنم به قول معروف هفت قفله که همه جوره به من محبت کنن و حرفم رو گوش کنن
  نمیدونم کجا فرم پرکنم و یا از کی دعای واقعی بگیرم
  رمز ایمیلمم نمیدونم

  1. admin site می گوید
 7. مهیار می گوید

  سلام،استاد،
  میشه لطفن یه دعا نویس خوب بهم معرفی کنید؟من همه کارایی که گفتیدو انجام دادم اما باز مشکلم حل نشد.

  1. admin site می گوید

   شما حضوری وقت بگیرید اگر مشکلتون حل نشده

 8. مریم می گوید

  سلام
  ۱) جناب آدر من مخواستم برای کسی فرم بررسی اسم پر کنم
  اما اسم مادربزرگهاشونو ندارم و این اسامی توی فرم شما جزو فیلدهای الزامی برای پر کردن هستش.
  ۲) در ضمن من میخواستم ببینم دعایی یا ذکری هست برای اینکه فکر غلط و افکار منفی از ذهن شخصی برطرف بشه.
  متاسفانه کسی ک باهم قول ازدواج داشتیم و حتی خونه هم خریده بودیم، بخاطر حرفای مادرشون (از نوع پذیرایی کردن مادرم تا تلویزیون روشن کردن پدرم!!!!) و خیلی حرفای بی ربط دیگه ? که واقعا از یادآوریش دلم بیشتر میشکنه، رابطه ما به کل خراب شد و حتی طوری ک ایشون بدون دلیل قانع کننده همه چیزو زیر پا گذاشتن و گفتن خانوادم تورو انتخاب نکردن و به راحتی رفتن. حتی گفتن ک مادرم شخصی دیگه رو برام نامزد کرده بعد از جداییمون ?.
  واقعا نمیدونم چطور شد ک به این سادگی همه ۱ سال رابطه و خوب بودنمون رو زیر پا گذاشت و رفت…
  برام مهم نیست ک دیگه برگرده پیشم فقط نمیخوام اون افکار منفی ک بهش خوراندن ، توی ذهنش بمونه.
  من حتی نفرینش نکردم به حرمت روزایی ک داشتیم اما واگذارش کردم به خدا چون خدا جای حق نشسته و شاهد زندگیه ما بود.
  خودم فرم پر کردم مشکلی نداشتم ولی برای ایشون میخواستم پر کنم ک متاسفانه اسم مادربزرگهاشونو نداشتم.
  التماس دعا توی این روزها و شبهای عزیز…

  1. admin site می گوید

   فرم پر کنید همه موارد رو در اون توضیح بدید تا بررسی بشه
   شاید برای ایشون دعا گرفتن
   اسم خودتون مادرتون و مشکل رو بیان کنید کافیه

   1. مریم می گوید

    جواب فرم اومد:
    دوست عزیز طبق دستور قران این شخص مناسب شما نیست و شما باید خدا رو شکر کنید که این وصلت صورت نگرفته .چون با ‏بهتان به منزل پدری برمیگشتید
    برای شکر گزاری خدا ایه ۲۶ سوره نمل را ۱۴ بار تکرار کنید
    شما بستگی یا سحر یا همزاد ندارید.‏
    ذکر( یا برّ یا طاهر یا حکیم یا باسط با علیم )را در روز ۱۴ بار تکرار کنید و این ذککر تا تا آخر عمر بگویی.
    مطمئنن خدا خیری در این کار قرارداده و من به این جواب اعتماد میکنم .
    ???

 9. محبوبه می گوید

  نه استاد ارجمند من دعا رو باز نکردم.از رنگ ظاهرش که سفید بود خدمتتون این سوال رو عرض کردم.آخه من که مثه جنابعالی اطلاعاتم جامع و کامل نیست.من شما رو خیلی قبول دارم و فوق العاده واسم قابل احترامین.

 10. محبوبه می گوید

  سلام وقتتون بخیر.استاد طبق دستورات دعا نوشته دعا زبانبند رو توی برگه سبز رنگ نوشت.خب سفارش دعای زبانبند من از شما توی کاغذ سفید رنگ نوشته شده آیا از لحاظ کارآیی همونکار رو انجام میده؟؟

  1. admin site می گوید

   با شما اولا رفتی دعا باز کردی؟
   دوما زبانبند چند نوع هست و در ضمن دقتی استادی موکل داره رو خاکم بنویسه تاثیر داره

 11. فاطمه می گوید

  سلام استادیه دعای زبان بندبراشوهرم میخواستم خیلی بددهنه وفحاشه دیگه طاقت بددهنیشوندارم همش نیش میزنه میشه برام شمابنویسین

 12. محبوبه می گوید

  سلام بزرگوار.دیروز دعا زبانبندم بدستم رسید.بنظر جنابعالی بهتر نیست از اول ماه شروع کنم به خوندن اون دعایی و نمازی که باید بخونم.هر چند که شما چیزی نفرمودین واسه روز و ساعتش.اما به دلم میشینه اگه اول ماه انجامش بدم.بازم هر چی شما دستور بفرمایین.

  1. admin site می گوید

   اول ماه انجام بده

 13. محبوبه می گوید

  سلام استادددددددد عزیز.صبحتون بخیر.بله دستور رو لطف فرمودین از طریق ایمیل.

 14. محبوبه می گوید

  جناب آذرمنش توی ایمیل یه سوال از خدمتتون پرسیدم که درست متوجه جوابی که فرمودین نشدم.لطفا یه بار دیگه ایمیلتونو چک بفرمایین.خب الان ساعت۴ میشه و شما دیگه تشریف ندارین تا فردا.

 15. محبوبه می گوید

  سلام قربان عیبی نداره الان که روزهای پایانی ماه قمری رو میگذرونیم دستورات دعاهایی که بدستمون رسیده رو انجام بدیم؟؟ مثل خوندن نماز یا خوندن سورهایی از قران؟

  1. admin site می گوید

   لطفا بفرمایید که ما دستور استفاده رو بهتون دادیم یا نه؟

 16. محبوبه می گوید

  استاد لطفا ایمیلتونو چک بفرمایین.خیلی چشم انتظارم

 17. محبوبه می گوید

  سلام.جناب آذرمنش ایشالا همیشه سربلند و پابرجا باشین.دشمناتون و حسوداتون نابود و کور بشن.مثه یه داداش واسمون عزیز و قابل احترامین.۳

 18. محبوبه می گوید

  سلام جناب اذرمنش بزرگوار.دعا زبانبندم الان بدستم رسید ممتون حواسم نبود کمی اب ریخت روی دعا زبانبندم.باطل شده؟؟؟؟اینهمه منتظر بودم برسه دستم.

  1. admin site می گوید

   نه باطل نشده فقط بازش نکنید

 19. محبوبه می گوید

  سلام استاد روزبخیر.ممنون از زحماتتون.دعای زبانبند بدستم رسید.حالا چطور ازش استفاده کنم؟

 20. لیلا می گوید

  باسلام وعرض ادب .دربرسی نام قسمت آخرنوشته شده خواهروبرادر.هرچندتاخواهروبرادرداشته باشیم بایدنوشته شود؟

  1. admin site می گوید

   بله

 21. لیلا می گوید

  سلام استاد.
  در فرم شفا برای من گفتید که در ماسه بخوابم ولی در خانه این شراطیش نیست و شمال هم زندگی نمیکنم.به ماسه دسترسی ندارم باید چکارکنم؟؟؟؟

  1. admin site می گوید

   می تونی گیر بیاری یا سفر بری شمال یا جنوب دیگه یه کاریش بکن

 22. sss می گوید

  ببخشید یه سوال دیگه هم از ختم ذکر حاجت داشتم،گفته شده است چهل روز هر روز دو رکعت نماز خوانده شود،بعد صلوات و بعد گفتن ذکر حاجت، حالا میخواستم ببینم چه موقع از روز این نماز و ذکر رو بخونیم؟

  1. admin site می گوید

   اگر در دستورش چیزی ذکر نشده شما سعی کنید به بعد از نماز مغرب نیفته در ضمن مکان و زمانش در طی این ۴۰ روز متغیر نباشه

 23. sss می گوید

  سلام و خسته نباشید،
  ببخشید درمورد ذکر حاجت که یه ختم چهل روزه هست،میخواستم بدونم که خانمها هنگام عادت چه کار باید کنند؟بعد از عادت میشه ادامه ختم چهل روزه ذکر حاجت رو بگیم؟یا اینکه نه چهل روز حتما باید پشت سرهم و بدون وقفه باشه؟

  1. admin site می گوید

   ۴۰ روز باید پشت سرهم باشه

 24. لاله می گوید

  سلام،آقای آذردرنرم افزاربصیرت نسخه های که بایدانجام بشه واسه دیدن سحروساحر ۱-آیادر۱۰روزماه آخرقمری میشه انجام داد ۲-آیاخانمی که باردارهست میتونه بخونه یانه؟

  1. admin site می گوید

   اگر برای زمان دستوری ندارن مهم نیست چه روزی باشه توصیه میشه خانم باردار انجام نده

 25. شیما می گوید

  با سلام خدمت شما.من یه شی ارزشمند رو گم کردم وهرچه هم ختم انجام میدم پیدا نمیکنم چکار کنم؟.نرم افزار صدباب احضار انسان رو دانلود کردم اولا که ۷۱باب بود و دوما درمورد شیء گمشده هیچی ننوشته.لطفا راهنماییم کنید

  1. admin site می گوید

   اولا صدباب اسم ضمنی این محصوله شیhttps://citar.ir/%d9%be%db%8c%d8%af%d8%a7-%d8%b4%d8%af%d9%86-%da%af%d9%85%d8%b4%d8%af%d9%87%d8%a7%d8%ad%d8%b6%d8%a7%d8%b1-%d8%b4%d8%ae%d8%b5/
   گمشده هم باید باشه د
   در ضمن دقت اعمالتون رو خودتون باید تضمین کنید چون شما در دید ما نیستید که ما بدونیم دقت عمل شما چقدره

 26. مژگان می گوید

  سلام استاد عزیز ممکنه راه چاره رو بفرمائید؟ که چطور بعد ازینکه علت رو فهمیدیم بستگیهارو رفع کنیم و حداقل دوباره به حالت معمولی برگردیم! و بعدشم حرکت رو به جلو! ممنونم

  1. admin site می گوید

   در سایت نسخه های گشایش و بستگی و غیره هست

 27. امیرعلی می گوید

  سلام جناب آذرمنش عزیز ایمیلتونو چک میفرمایید

  1. admin site می گوید

   دوست عزیز جواب رو براتون ایمیل کردم .شما تمام دعاهای قبلی رو باطل کنید و نسخه هایی که در فرم بهتون دادمو انجام بدید بعد از ۲۰ روز بهم وضعیتتونو گزارش کنید

   1. امیرعلی می گوید

    بزرگوار ممنون از اینکه جواب دادین همون دعای قبلی رو که شما دادین انجام بدم یا برم فرم پرکنمل کنم در ضمن دعاهای نوشتاری که اون خانم بمن دادن چجوری باطل ویا نابود کنم

    1. admin site می گوید

     دعا ها رو باز کنید به آب روان بریزید باطل میشن. اگر فرم پر کنید بهتر میشه ریشه مشکلتون رو دونست و خدای ناکرده قوز بالاقوز نشه

 28. زهرا می گوید

  سلام خداقوت.باتشکر از اطلاعاتی که دراختیارما میذارید.من دعای تسخیر انجام دادم ومطلوبم برگشت.چندردز دیگه باید ببینمش.۲تا سوال داشتم.اول اینکه چه دعایی بخونم ویا بنویسم که ایشون هم مهرومحبتشون قوی بشه نسبت بمن؟.دوما اینکه با توجه به اینکه روزهای آخرماه هستیم گفتید نمیشه چیزی نوشت یا خوند.چیکار کنم استاد؟.من۲روز دیگه میبینم ایشون رو.
  ممنون میشم جواب بدید

  1. admin site می گوید

   اولا باید اول ماه باشه دوما قسمت ادعیه و اذکرا سایت رو سرچ کنید یا نرم افزار صدباب محبت

 29. hadi می گوید

  سلام دردستورباطل السحر قوی گفتید در ساعت زحل با این اب غسل انجام بشه هر ساعت زحلی میشه این کارو کرد؟اخه جلوی بعضی از ساعات زحل نوشته نحس است از انجام امور نیک خودداری شود

  1. admin site می گوید

   چون جنبه گشایشی داره بهتره در ساعت نحس انجام ندین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن دوم