آموزش علوم عرفانی,گر به خود آیی به خدایی رسی

آداب زندگی مسلمان درس ۵۶ مسکن و امکانات زندگی

0

آداب زندگی مسلمان درس ۵۶ مسکن و امکانات زندگی

آداب زندگی مسلمان درس ۵۶

مسکن و امکانات زندگی

آب ، غذا ، لباس و مسکن از بدیهی ترین نیازهای انسان برای ادامه حیات اند . مسکن که از واژه « سکن » ریشه می گیرد ، به معنای جای آرامش و رهایی از اضطراب است و مسکن مجهّز به امکانات رفاهی ، عامل آرامش زندگی است . در آیات قرآن کریم و روایات اهل بیت (س) به فایده ، ویژگی ها ، نقش مسکن در زندگی و دوری از هزینه بیهوده در مسکن توجه شده که در این فصل ، پاره ای از روایات یاد شده اشاره می شود :

رسول خدا (ص) می فرماید : از سعادت و خوشبختی مرد مسلمان داشتن انه ای وسیع و مرکبی راهوار و همسر و فرزند صالح است ؛ مچنین می فرماید : هر کس خانه ای ساخت ، گوسفندی قربانی کند و گوشتش را به تهیدستان بدهد .

رسول خدا (ص) می فرماید : بهترین خانه های شما خانه ای است که در آن یتیمی است که احترام و نوازش می شود و بدترین خانه آن است که در آن با یتیم بد رفتاری می شود .

رسول خدا (ص) می فرماید : هرگاه خدا پستی و خواری بنده ای را بخواهد دارایی اش را در ساخت و ساز صر می کند .

با دانلود مجموعه ۱۰۰ باب اسرار الوجود عضو ماه نامه تخصصی آموزش علوم غریبه این اپلای شوید و از آپدیت ماهانه رایگان یک ساله ما بهره مند گردید

0101011-185x185۱۰۰ باب اسرار الوجود اولین و تنها ترین ماه نامه تخصصی آموزش علوم غریبه با مسائل بسیار مهم و کاربردی با توضیحات ساده و روان که به صورت هر ماهه مطالب جدید و کاربردی از کتب خطی و قدیمی تفسیر شده و در آن به صورت به روز رسانی قرار می گیرد با تهیه این مجموعه کلیه آداب و قوائد و اصول علوم غریبه ادعیه و اذکار و همه چیز را در رابطه با علوم غریبه فرا می گیرید.

با وارد کردن کد inapply20 هنگام دانلود محصولات سایت از ۲۰ درصد تخفیف ویژه ما بهره مند گردید.


نظر دهید


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن دوم