آموزش علوم عرفانی,گر به خود آیی به خدایی رسی

دهان – خروج چیزی از دهان

2

خروج چیزی از دهان

چرک و کثیفی: اسماعیل بن اشعث می‌گوید: اگر در خواب ببینی از دهانت چرک و کثیفی بیرون آمده است، تعبیرش این است که به خاطر آنکه بر سر مردم منت می‌گذاری کار و نیکی تو باطل می‌شود. اگر ببینی از دهانت چرک و کثیفی بیرون می‌اندازی و مردم از تو فرار می‌کنند، یـعـنـی شاعر می‌شوی و در شعرهایت به مردم بد و ناسزا می‌گویی .

کرم و حشره: اسماعیل بن اشعث می‌گوید: اگر ببینی از دهانت کرم یا حشره‌ای بیرون آمده است، یـعـنـی یکی از زنانت را در اثر مرگ یا طلاق از دست می‌دهی.

مار: جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی از سوراخ و مجرای دهان تو مار بیرون آمده است، یـعـنـی فرزندت دشمن تو می‌شود.

ماهی: جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی از دهان تو ماهی بیرون آمده است، یـعـنـی دروغ‌های زیادی خواهی گفت.

آتش: امام صادق (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی از دهانت آتش بیرون می‌آید، یـعـنـی تهمت و بهتان و حرف‌های دروغ خواهی گفت.

مروارید: ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی از دهان تو رشته‌ای از مروارید بیرون آمده است[منظور گردنبند یا دستبند و… که از مروارید می‌باشد بیرون آمده است]، یـعـنـی سخن علم و حکمت می‌گویی. جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی از دهان تو مروارید بیرون آمده است، یـعـنـی سخن تو مورد پسند همه بزرگان قرار می‌گیرد.

گوهر: ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی از قلب تو گوهری وارد دهانت شده است و تو هم آن را از دهانت بیرون انداخته‌ای، یـعـنـی کافر می‌شوی،‌‌‌‌‌ ولی اگر ببینی آن گوهر را دوباره برداشتی و در دهان گذاشتی و بلعیدی و قورت دادی، یـعـنـی دوباره مسلمان خواهی شد.

خون: ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی از دهانت خون بیرون می‌آید، یـعـنـی کسی با تو از روی دشمنی بحث و جدل و بگومگو می‌کند، ‌‌‌‌‌ و اگر شلوارت با آن خون‌آلوده شده است، آن بحث و جدل از جهت زن‌ها می‌باشد. ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی از چانه‌ات خون جاری شده است، یـعـنـی به اندازه خونی که رفته از طرف بزرگتر فامیل دچار ضرر و زیان می‌شوی، ‌‌‌‌‌ بعضی از تعبیرگران نیز گفته‌اند: در کسب و کار خودت دچار اشکال و لطمه و نقص می‌شوی. ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی استفراغ کرده‌ای و خون بالا آوردی، یـعـنـی دچار ضرر و زیان می‌شوی. ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی خلط خون‌آلود بیرون انداخته‌ای، یـعـنـی دچار مقداری کاهش و ضرر و زیان مالی می‌شوی. اگر ببینی از بیخ و بُن دندان تو خون بیرون آمده است، یـعـنـی بستگانت باعث اندوه و ناراحتی تو می‌شوند. 

خروج چیزی از دهان

2 نظرات
 1. Fatemeh می گوید

  سلام وقت بخیر ممنون از توضیحات جامع و کاملتون ببخشید میشه تعبیر خواب زیر رو بگید؟
  خواب دیدم که یه نفر بالای سرمه و میخواد یچیزی رو از گلوم در بیاره که یا روحم بود یا بغض و ناراحتیم دقیق یادم نیس
  بعدشم که با درد گلو پاشدم دیگه..
  طوری که نتونستم دیگه بخوابم و از اون شخصم هیچ ترسی نداشتم انگار که کنترل خودمو نداشتم و مخالفتیم نمیکردم

  1. hamid-azar می گوید

   سلام
   تعبیر خواب شما:
   برای شما یک بستگی شدید زده بودند
   حال بنا بر دلایلی چون ذکر یا باطل سحر که شما یا دیگران برای شما انجام دادند درحال باطل شدن است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن دوم