آموزش علوم عرفانی,گر به خود آیی به خدایی رسی

چهار روش اصلی خود هیپنوتیزم,بخش دوم خود آرامی

2

چهار روش اصلی خود هیپنوتیزم,بخش دوم خود آرامی

فن خود هیپنوتیزمی شامل ۴ مرحله است :

۱ . خود آرامی ( Autorelaxation )

۲ . خود تلقینی ( Autosuggestion )

۳ . خود تحلیلی ( Autoanalysis )

۴ . خود درمانی ( Autotherapy )

گام اول : خود آرامی

برای به وجود آوردن حالت هیپنوتیزمی خود آرامی ، دستورات زیر را بدقت انجام دهید :

۱ . اتاق یا جای دیگری را در منزل انتخاب کنید که مطمئن باشید با تلفن یا سر و صداهای غیر لازم یا مزاحمتهای دیگر ، آشفته نخواهید شد ، اگر نور را کم  کنید و پرده ها را ببندید  آرامش بیشتری خواهید داشت . ما همچنین به تجربه دریافته ایم که موسیقی ملایم اغلب بیماران را سریعتر  به حالت هیپنوتیز می  خود آرامی می برد .  شاید شما هم بخواهید نوعی موسیقی تسکین دهنده را که منجر به آرامشی شبیه  خواب تجربه کنید .

۲ . روی تختخواب  یا کاناپه ای راحت یا صندلی راحتی ، در حالی که پاهایتان را روی زیر پایی یا هر شیئی ثابت دیگری برای این منظور است می گذارید ، دراز بکشید . تمام لباسهای تنگ را شل کنید .

۳ . سه بار نفس عمیق بکشید ، عمیق و آهسته نفس بکشید .

چشمهایتان را ببندید .

۵ . به خودتان بگویید :

می خواهم تمام عضله های بدنم را سست ( Relax ) کنم  . . . از سرم شروع می کنم تا به پاهایم برسم . . . عضله های صورت و گردنم سست می شوند . . . عضله های شانه ها و سینه هایم سست شدند . . . کم کم دارم شروع می کنم به احساس رهایی از تنش عضله ها . . . بازوهایم سست و نرم شده اند . . . عضله های رانها ، ساق پاهاو پاهایم سست شده اند . . . همان طور که آهسته و عمیق نفس می کشم تمام بدنم کاملاً سست شده است . . . من بکلی سست و آرام شده ام .

۶ . در مدت این مرحله خود آرامی به خودتان یادآوری کنید که این سستی یک حالت فکری است ، یعنی رها کردن یا رهایی خود از همه ترسها و فکرهای نگران کننده و اندیشه های نامطبوع  .

۷ . همچنین به خودتان بگویید : خود آرامی برای سلامتی من منافع زیادی  به همراه خواهد داشت . من می خواهم هر چه وقت و کوشش که لازم باشد برای انجام فن خود آرامی اختصاص دهم . اگر برای بدست آوردن نتایج فوری موفق نشوم ، دلسرد نخواهم شد . من عاقبت بر هنر خود آرامی تسلط خواهم یافت .  هر بار که آن را انجام دهم راحت تر خواهم شد .

روش سریع خودآرامی : بعد از اینکه روش تجویز شده آرام کردن خودتان هر روز ، بیش از یک هفته ؛ تمرین کردید و معتقد شدید که قادرید کاملاً آرام باشید ، آماده اید تا روش سریعتر خود آرامی را به کار برید . این کار مستلزم به کار بردن کلمه ای کلیدی  یا عبارتی مانند رها کردن ، آرام کردن خود،سایت هیپنوتیسم دات آی آر, کنترل فکر و آرام  شدن است ، می تواند هر کلمه یا عبارت دیگری نیز باشد ، مسئله مهم  این است که این کلمه باید فوراً حالت خود آرامی را به وجود بیاورد . شما باید از قبل تصمیم یگیرید که بمحض اینکه کلمه فرمانی مخصوص را به خود دادید ، چه خواهید کرد . شما می توانید اشاره ای ضمنی بر بستن چشمهایتان ، کشیدن دو یا سه نفس عمیق و این تلقین که تمام عضله های شما از سر تا پاهایتان ناگهان  سست و نرم شده اند ، داشته باشید .

در اشخاص بسیاری شاهد  یک حالت عمیق آرامش ، مانند خواب ، در عرض چند دقیقه بوده ایم ، و می دانیم که این کار انجام شدنی است .

آرامش سریع در حالت بیداری نیز می تواند بدست بیاید . شما کلمه انتخاب شده را به خود می دهید و بسرعت در تمام بدنتان احساس آرامش می کنید . فکرتان ناگهان آرام شده و پذیرای تلقینها می شود . در حالت هیپنوتیزمی ( خواب مصنوعی ) شما به خودتان تلقین می کنید که از این به بعد هرگاه کلمه انتخاب شده را برای مقصود معینی از آرامش به کار برید ، آرامش فوراً رخ خواهد داد . وقتی شما راه می روید ، نشسته اید یا رانندگی می کنید ، طبیعتاً چشمهایتان را باز نگه می دارید ، به خودتان می گویید که کاملاً از آنچه در اطرافتان می گذرد در تمام مدت آگاه هستید و فکرتان را کاملاً کنترل می کنید ، مگر اینکه شما در حالت القای خود آرامی یا همچنین در حالت افزایش پذیرش تلقینهای داده شده به خود باشید . وقتی که این روش سریع را به وسیله القای آرامش با خواب مصنوعی انجام دادید ، می توانید برای رسیدن به اولین قدم بزرگ در حوزه پیروزی ، به خود تبریک بگویید . اکنون  آماده اید از ضمیر نیمه خودآگاه خود با فرمان دادن ، دستور دادن و تلقین کردن به او ، یا هر چه که می خواهید  اسمش را بگذارید ، استفاده کنید . ضمیر نیمه خودآگاه شما هرچه را که از او بخواهید برایتان انجام خواهد داد . به وسیله تکرار و تکرار یک تلقین داده شده به ضمیر نیمه خودآگاه خود ، شما سرانجام به هدفتان ، هر چه باشد ، مانند کاهش وزن ، ترک استعمال دخانیات ، کنترل  خشم یا از میان بردن ترس یا تنفری بخصوص ، خواهید رسید .

ادامه دارد. . .

بخش خودهیپنوتیزم

2 نظرات
  1. محبوبه می گوید

    سلام وقتتون بخیر استاد همسر من هر وقت که تمرینات ریلکسیشن رو انجام میده بعد از دو دقیقه احساس معلق بودن و فاصله گرفتن از زمین رو داره که به شدت از این حالت می ترسه و میگه اگه ادامه بدم در یک حالت چرخش در فضا میمونم و برای همین هیچوقت نمیتونه ادامه بده باید چی کار کنه؟

    1. admin site می گوید

      باید بدونه چطوری شروع کنه و چطوری پایانش بده یعنی از ابتدا تا انتها رو مسلط باشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن دوم