آموزش علوم عرفانی,گر به خود آیی به خدایی رسی

عظمت سحرگاه

30

عظمت سحرگاه

علی علیه السلام فرمود هرکس را بپروردگارش حاجتی باشد باید انرا در سه ساعت بجوید ساعتی در روز جمعه و ساعتی که خورشید زایل میشود(ظهر) و هنگامیکه بادها میوزد و درهای آسمان باز میشود و رحمت فرود میآید و پرنده میخواند و ساعتی در آخرشب نزد طلوع فجر زیرا که دو فرشته ندا میکنند  آیا توبه کننده ئی هست توبه اش قبول شود آیا سائلی هست باو عطا شود آیا آمرزش خواهی میباشد آمرزیده شود آیا حاجت مندی باشد که حاجتش روا شود پس دعوت کننده خدا را اجابت کنید رزقرا در بین طلوع فجر تا طلوع شمس بجوئید که آن در جستن روزی از کارکردن سریعتر است و آن ساعتی استکه خداوند در آن روزیرا بین بندگانش قسمت میکند بر خدا توکل کنید نزد دو رکعت فجر زمانیکه آنرا بخوانید پس در آنوقت (بعد از نماز صبح) عطا میشوید آنچه رغبت دارید.

امام باقر فرمود خدای عزوجل دوست دارد از بندگان مومنین خود هر دها کننده ای را پس بر شما باد به دعا در سحر تا طلوع شمس که در آن ساعتی است درهای آسمان باز می شود و در آن ارزاق قسمت می گردد و در آن حوائج بزرگ برآورده شود امام صادق در قول خدای عزوجل  و ظلالهم بالغدوّ و الاصال فرمود آن دعا کردن است پیش از طلوع شمس و قبل از غروب آن و آن ساعت اجابت است.

رسول خدا فرمود چون آخر شب شود خداوند سبحان فرماید آیا دعا کننده باشد تا جوابش دهم آیا سائلی باشد به او بخشم آیا آمرزش خواهی باشد بیامرزم آیا توبه کاری باشد قبولش کنم آن حضرت به مردی گذشت که در سجده بود و می گفت رب! ماذا علیک ان ترضی عنی کل من کان له عندی تبعه و ان تغفر ذنوبی و ان تدخلنی الجنه برحمتک فانما عفوک عن الضالمین و انا من الظالمین فلتسعنی رحمتک یا ارحم الراحمین حضرت فرمود سرت را بردار که برایت به راستی اجابت شد.

بین الطلوعین یعنی بین دو دمیدین(طلوع) روشنایی، یعنی بین طلوع فجر(نماز صبح) تا طلوع آفتاب و زمانی که هوا تقریبا گرگ و میش شده است.

در مورد خوابیدن که یک امر طبیعی است، در روایات آمده است که “در ساعات اولیه شب بخوابید و بین الطلوعین بیدار باشید

هرگز قبل از طلوع خورشید نخواب که من آن را برایت خوب نمی دانم، زیرا خدواند در آن وقت، روزی بندگانش را به دست ما تقسیم می کند

نهی شدید از خواب بین الطلوعین  

مَا عَجَّتِ الْأَرْضُ إِلَى رَبِّهَا عَزَّ وَ جَلَّ کَعَجِیجِهَا مِنْ ثَلَاثٍ مِنْ دَدمٍ حَرَامٍ یُسْفَکُ عَلَیْهَا أَوِ اغْتِسَالٍ مِنْ زِنًى أَوِ النَّوْمِ عَلَیْهَا قَبْلَ طُلُوعِ الشَّمْسِ (من‏لایحضره‏الفقیه- جلد۴- ص۲۰ 

زمین به سوی پروردگارش، فریادی مانند این سه فریاد بر نمی آورد:

۱- فریاد از خونی که به ناحق بر روی او می ریزد.

۲- آب غسلی که با عمل زنا واجب شده است 

۳- خوابی که پیش از طلوع خورشید باشد.

 

متاسفانه در حاضر افراد، بسیاری از این گونه مسائل را صرفاً به عنوان دستورالعمل های ارشادی و اخلاقی در نظر می گیرند، در حالی که این دستورات صد در صد کاربردی می باشند. به عنوان نمونه یکی از فواید عمل به روایت مذکور این است که هورمونی در بدن به نام هورمون رشد(سوماتوتوروپ) وجود دارد که بیشترین میزان ترشح آن حدود دو ساعت بعد از غروب آفتاب می باشد(زیرا بدن انسان یک فیزیولوژی خاصی دارد که با عالم هماهنگ می باشد) و در رویات آمده که همان ساعت بخوابید.

اینکه خواب کافی در زمان مناسب، باعث بلندی قد می شود، به این دلیل است که در اوایل شب، این هورمون ترشح می شود و اگر کسی سر شب بخوابد، رشد متناسب و متعادلی پیدا می کند.

اما یک سری از هورمون های استرس زا وجود دارند(البته در جای خود مفید می باشند) که به آنها “کورتیکواستروئید” گفته می شود، مانند هورمون “کورتیزول”. بیشترین میزان ترشح این هورمون ها دو ساعت قبل از طلوع آفتاب می باشد؛ یعنی دقیقا هنگام بین الطلوعین (از طلوع فجر تا طلوع آفتاب).

این که خواب بعد از اذان صبح، باعث ناراحتی و کسلی و پریشانی انسان می شود، ولی بیدار شدن در موقع اذان حالت شادابی می آورد، به خاطر ترشح این هورمون هاست. همچنین اگر زمانی که این هورمون ها حداکثر ترشح خود را دارند، انسان خواب باشد، احتمال سکته زیاد است. لذا بیشترین آمار مرگ در خواب، در ساعات بین الطلوعین می باشد.

 

****************************

با عضو شدن در کانال تلگرام ما هر روز از مطالب علوم عرفانی و ادعیه اذکار و همچنین از مطالب روز روانشناسی هیپنوتیزم و یوگا و موفقیت در گوشی خود در اختیار داشته باشید و در گوشی خود مطالعه کنید.

برای عضویت وارد لینک زیر شوید

http://telegram.me/success786

بعد از کلیک پنجره ای باز میشود و روی دکمه ok کلیک کنید و سپس وارد کانال ما میشوید در این صفحه در پایین صفحه روی دکمه join کلیک کنید تا برای همیشه عضو کانال ما شوید.

*****************************

عظمت سحرگاه

30 نظرات
 1. 1 می گوید

  ۱

 2. عبدالوهاب می گوید

  سلام میشه برام یه سر کتاب باز کنی متشکرم

  1. admin site می گوید
 3. alma می گوید

  سلام نسخه ای هست که شخصی که بهمون ظلم کرده بیادوازمون عذرخواهی کنه؟

  1. admin site می گوید

   خیر نیست

   1. alma می گوید

    ازنسخه ارسال موکل میشه دراین زمینه استفاده کردمنظورم امدن شخص ظالم وعذرخواهی کردن

    1. admin site می گوید

     خیر

  2. 1 می گوید

   ۱

 4. alma می گوید

  سلام نسخه شفابازیارت عاشورا که چهل روزه درایام عذرشرعی که نمیشهانجام داد میشه بعدازپایان عذرادامه شوانجام داد؟

  1. admin site می گوید

   خیر باید پیوسته باشه

 5. محمد می گوید

  سلام. لطف میکنید لینک اون دعا یا علامتهایی که اول هر کتاب با جوهر روحانی میویسیم برای یادگیری و حفظ کردن مطالب کتاب بگذارید؟ممنون

 6. محمد می گوید

  سلام وقت بخیر. جناب آذر زکاتهایی که باید پرداخت کنیم مثل پول یا نان یا نمک،آیا حتما باید به دست فقیر برسونیم؟مثلا من نمک میبرم امامزاده یجا میزارم هر کس بیاد ببره،این کارم درسته؟

  1. admin site می گوید

   اگر فقیر باشه بهتره ولی در امامزاده هم خوبه

 7. داوود می گوید

  سلام وقتتون به خوشی
  من هفت روزه که دعای باطل سحر روی پوست از شما گرفتم الان ۴ روزه منو خانومم هر دو تب و لرز شدید و دختر ۵ سالم هم یکسره اسهال میره .ایا این مشکلات به خاطر واکنش دعای باطل سحر هست یا نه .ما الن چکار باید بکنیم قربان؟ در ضمن اینو هم بگم در فرم معاینه فرمودید که ما سحر داریم و این سحر از خانواده پدری خانمم هست.من حرفتونو کاملا تایید میکنم.و میدونم دقیقا از طرف کیه؟اگه میشه دلیل این تب و لرز و اسهال رو بفرمایید.ممنونم

  1. admin site می گوید

   علائم دفع سحر هست مشکلی نیست . چلش رو گرفتید از ما؟باید به جای دخترتونم بجا بیارید. اگر لازم بود اسم می بردیم

 8. هستی می گوید

  سلام وقت بخیر
  توروخدا استاد جواب منو فوری و دقیق بدین هول برم داشته. من یاعتها رو توی سایت شما نگا میکنم و همه چیو طبق ساعت انجام میدم. قمر در عقرب هم همیشه مینوشتید. منم آنلاین فقط روزایی که مینویسیدو حواسم هست و چک میکنم
  من دیشب یه دعا انجام دادم و ساعت و همه چی خوب بود
  انا الان تو یه سایتی روزای قمر درعقرب شهریور ماهو نوشته بود که ۴تا ۶شهریور
  ولی تو سایت ۴سوق نبود
  قضیه چیه؟ توروخدا کمکم کنید

  1. admin site می گوید

   یه مقدار بین منابع مختلف اختلاف هست سر این موضوع و این بخاطر استفاده از ثور فلکی یا بروج فلکی هست

   1. هستی می گوید

    پس من حالا چیکار کنم استاد؟ چیکار کنم که عکس نشه؟
    وای خدایا چرا انقد بدشانسی و بدبختی دارم
    توروخدا راهنماییم کنید استاد

    1. admin site می گوید

     انصراف عمار رو بخون

     1. هستی می گوید

      تو سایت دیدم خوندم استاد، اما نوشته یجا که اینو قبل از انجام دعا و تعویذ بخونید دعا انجام بدید و بعد برگردونیدشون به محل زندگیشون! من میخوام شر و نحسی و مشکلی واسه دعایی که پریشب خوندم از بین بره
      این تاثیری داره؟
      راه دیگه ای هست که مشکلی پیش نیاد. توروخدا دقیق بهم بگید
      و ایا من بعد از قمر در عقرب دوباره باید انجام بدم دعای احضارو و بازم زکاتشو بدم؟

     2. admin site می گوید

      فعلا انجام ندید ذکاتم توی دستورش هست. لازم به برگردوندن نیست

 9. باران می گوید

  من هر کاری می کنم بعد از نماز صبح بیدار بمونم به کار و بارم برسم نمیشه ایا دعایی برای تقویت اراده هست؟

  1. admin site می گوید

   ۵ایه اول سوره بقره رو بنویس زیر سرت بذار

   1. باران می گوید

    ممنون

 10. رحمن می گوید

  سلام استاد من میخوام لوح ع علی بگیرم از کجا میشه اصل بودن و اینکه لوح برات کار میکنه یا نه رو تشخیص داد. دو جا هست که هم اختلاف قیمت دارن.استاد شما راهنماییم کنید که چکار کنم.

  1. admin site می گوید

   عین علی کار هر کسی نیست ما هم نمی نویسیم توصیه می کنم شما هم اینترنتی تهیه نکن چون نویسندش حداقل باید ۴۰ سال غارنشینی کنه!!!!!

 11. سارا می گوید

  سلام استاد اسم پسرم محمدرضا زاییده سارا هستش میشه لطفا بهم بگید سحر و جن زدگی یا پری چیزی داره یا نه ممنون میشم از لطفتون

  1. admin site می گوید

   باید براش فرم بررسی پر کنیدhttp://4soq.ir/onlinemoaine#

 12. Esi می گوید

  با سلام استاد عزیز
  بنده صبحها برای نماز بیدار میشوم و بعد نماز و دعا و خواندن سوره یس حدود یک ساعت بعد دوباره میخوابم آیا این خواب هم جز موارد بالا میباشد یا باید بیدار بمانم؟
  باتشکر

  1. admin site می گوید

   کارتون درسته

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن دوم