آموزش علوم عرفانی,گر به خود آیی به خدایی رسی

شرح بسم الله,یک حرف در مقابل یک زبانیه

26

شرح بسم الله,یک حرف در مقابل یک زبانیه

زبانیه از مادۀ زبن به معنای دفع است . زبانیه نام فرشتگان موکّلِ آتش است و از این روی که افراد سزاوار آتش را به آتش می اندازند اینگونه نام گرفتند .
در قرآن کریم از مأموریت در این فرشتگان خبر می دهد :” سَنَدعُ الزَّبَانِیَهَ “، فرشتگان موکّل آتش را فرا می خوانیم (تا آنان رابه سوی آتش بکشانند ) و اینان همان فرشتگانی هستند که خداوند می فرماید :”خُذُوهُ فَغُلُّوهُ * ثُمَّ الجَحِیمَ صَلُّوهُ ” ” او را بگیرید و در زنجیرش کشید و او را در دوزخ افکنید.”
تعداد این فرشتگان نیز بنا به فرمودۀ خداوند در قرآن کریم نوزده نفر است “عَلَیهَا تِسعَهَ عَشَرَ”.
تعداد حروف “بسم الله الرحمن الرحیم ” نیز ۱۹ حرف است . و هر یک از این حرف های نوزده گانه نجات دهندۀ انسان در مقابل این فرشتگان موکّل آتش است . در روایتی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم آمده است :
” هر که می خواهد خداوند او را از زبانیۀ نوزده گانه برهاند “بسم الله الرحمن الرحیم ” را قرائت کند زیر آن نوزده حرف است . تا خداوند هر حرف آن را سپری در مقابل یکی از آن فرشتگان قرار دهد “.

جناب شیخ بهایى در کشکول آورده است که:

بسم الله الرحمن الرحیم نوزده حرف است که به وسیله ی آن نجات از شرارتهای قوای نوزده گانه بدن حاصل می شود ( حواس ده گانه ظاهری و باطنی، قوه شهوت، قوه غضب و قوای هفتگانه ی طبیعی که منبع بدیها و وسائل انجام گناهان هستند) و لذا خداوند سبحان، نگهبانان آتش جهنم را به ازای قوای بدن، نوزده نگاهبان قرار داد. خداوند در قرآن کریم فرمود:
(بر آتش ۱۹ نگاهبان است) و همچنین روز و شب بیست و چهار ساعت می باشند، پنج ساعت آن به ازای نمازهای پنجگانه است، و (از بیست و چهار ساعت) نوزده ساعت باقی می ماند که به ازای شرّی که در هر ساعت نازل می شود حرفی از بسم الله الرحمن الرحیم فایده می رساند.

 

بعضی از اعمال یا اذکار نقش مشکل گشایی را برای انسان دارد .
معمولاً افراد برای حلّ مشکلات و برطرف کردن ناراحتی های خود به سراغ مشکل گشاها می روند . یکی از این مشکل گشاها “بسم الله الرحمن الرحیم ” است .
“هر کس دچار کاری شود که غمگینش کند یا ناخوشایندی ناراحتش کند و او سرش را به سوی آسمان بلند کرده و سه بار “بسم الله الرحمن الرحیم ” بگوید خداوند گره از کارش بگشاید و غمش را بزداید “.

همان طور که می دانیم آغاز سوره های قرآن کریم با جملۀ “بسم الله الرحمن الرحیم ” است و این جمله آیه ای از قرآن و جزء هر سوره است . امّا در سورۀ نهم قرآن کریم که با نام های “توبه” و “برائت” خوانده می شود بسم الله وجود ندارد. دانستن سبب این امر مطلبی است که ذهن را به خود مشغول می دارد .
“علت حذف “بسم الله الرحمن الرحیم” از سورۀ “توبه” اینست که بسم الله برای امان است و برائت برای مشرکین است و (چون این دو با هم سازگار نیستند) خداوند امان را از ابتدای سورۀ “توبه” حذف کرد”.

آغاز قرآن ، اعلام مهر و محبت الهی نسبت به بندگان است ؛ زیرا از دو صفت الرحمن و الرحیم استفاده شده است . سوره های قرآن شامل آیاتی از مباحث مختلف و گاه شامل قهر و غضب الهی و آیات عذاب است امّا خداوند همۀ سوره ها به جز سورۀ “توبه” را با رحمت و مهربانی آغاز کرده است .

می دانیم که وضو از طهارت های شرعی و از مقدمات واجب ورود به نماز و … است . وضو به خودی خود نیز مستحب است و موجب نورانیت ظاهری و باطنی گردد .
بنا بر قاعده ، وضو موجب طهارت اعضایی می شود که جزء اعضای وضو هستند ولی با دستورالعملی ، می توان سایر اعضای بدن را نیز طاهر کرد و آن گفتن ” بسم الله الرحمن الرحیم ” هنگام وضو است . ” اگر هنگام وضو گرفتن “بسم الله الرحمن الرحیم ” بگویی همۀ بدنت طاهر می گردد و اگر این کار را نکنی فقط اعضایی که آب به آن رسیده است طاهر می شود”.

 از آنجایی که “بسم الله الرحمن الرحیم ” از شریف ترین جملاتِ ذکری است و سه نام از نامهای حضرت پروردگار در آن وجود دارد در توسل به ذات پروردگار نقش به سزایی دارد.
البته اعتقاد قلبی به اثر آن در برآورده شدن حاجات شرط است “هر کس کاری او را اندوهگین کند و با اخلاص برای خدا “بسم الله الرحمن الرحیم ” بگوید و با قلبش به سوی او رو کند یکی از این دو برای او خواهد بود یا در دنیا به حاجتش می رسد و یا حاجتش نزد پرودگار بوده و برای او ذخیره می شود و آن برای مومنان ماندگارتر است ”

گاهی اوقات انسان قصد نگارش مطلبی را دارد امّا هر چه به ذهنش فشار می آورد مطلب به یاد او نمی آید . بعضی وقتها برای یاد آوری آنها از شگرد هایی نیز استفاده می کنند . ذکرجملۀ شریفۀ ” بسم الله الرحمن الرحیم ” نیز این چنین است .پس هرگاه می خواهید که برای یاد آوری نیازهایتان از این ذکر استفاده کنید

در کاغذی بنویسید

“بسم الله الرحمن الرحیم اگر خدا بخواهد به یاد می آورم(مطلبی که میخواهید به یاد بیاورید را ذکر کنید) و انجام کارها به دست خداست “.

 در ۲۰ روز اول ماه قمری در ساعات سعد وفق بسم الله را روی فلز هفت جوش حکاکی میکنم که دارنده این لوح حتما باید چله آن را انجام دهد

و دارنده این لوح بعد از انجام چله خواص زیر را دارا خواهد بود.

-باطل شدن هر طلسم و جادو

-آسان شدن تمام مشکلات

-بر آورده شدن تمام حاجات

-گشاده شدن روزی

-حاصل شدن صفای باطن

-آسان شدن تمام کارها

-رسیدن فتوحات و فح کارها

-محفوظ ماندن از بلاها

-ایمن بودن از مکر شیطان

-محو شدن گاهان صغیره و کبیره

یاری خواهی در کارها

مایۀ خواری شیطان

شفای دردها

الفت و محبت جمیع خلایق

اسان شدن در کارها

دوستانی که میخواهند لوح بسم الله به همراه اداب و چله را دریافت کنند یا با شماره ۰۹۳۳۳۸۸۵۴۴۸ از ساعات ۹ الی ۱۶ عصر تماس بگیرند.

******************************

با عضو شدن در کانال تلگرام ما هر روز از مطالب علوم عرفانی و ادعیه اذکار و همچنین از مطالب روز روانشناسی هیپنوتیزم و یوگا و موفقیت در گوشی خود در اختیار داشته باشید و در گوشی خود مطالعه کنید.

برای عضویت وارد لینک زیر شوید

http://telegram.me/success786

بعد از کلیک پنجره ای باز میشود و روی دکمه ok کلیک کنید و سپس وارد کانال ما میشوید در این صفحه در پایین صفحه روی دکمه join کلیک کنید تا برای همیشه عضو کانال ما شوید.

******************************

شرح بسم الله,یک حرف در مقابل یک زبانیه

26 نظرات
 1. پارسا می گوید

  سلام
  استاد این لوح بسم الله که شما معرفی کردید با همون وفق بسم الله که توی کتاب کنز الیهود صفحه ۱۰۵ اومده خواصش یکی هست؟
  می تونیم اون رو روی فلز هفت جوش بزنیم و همین آدابی که ذکر کردید هم انجام بدیم؟

  1. admin site می گوید

   هر دو خواصشون یکی هست
   بله میتونید بزنید

 2. hamed می گوید

  سلام دعایی برا مهره سلیمانی میخوام برا دعا ممنون میشوم .وچگونه بفهمیم که مهره سلیمانی برا چه کاری خوبه

  1. admin site می گوید

   مهره سلیمانی یک دعوتنامه داره که استادی که موکل داره این کار رو انجام میده و من این دعوتنامه رو ندارم

 3. گاهی یه خاطره یه عکس قشنگ ازتودنیامو به غارت میبره گاهی وقتاخیلی دلتنگ توام این روزای بی هدف کی میگذره تقدیم به شهیدان اتش نشان -پلاسکو می گوید

  استادمن دیروز کاغذها روبازکردم وانداختم توی اب به هرکدوم هم چهار قل روخوندم ولی گلدون وخاکش رونمیدونم چکارش کنم ؟؟/

  1. admin site می گوید

   اون رو هم بنداز تو آب

 4. مهناز می گوید

  استادسلام ببخشید سوالم ربطی به این صفحه نداره استاداین نوشته های که من اینجاگذاشتم مربوط به جدایی یامحبت
  ااک اااه من له حصوعظیعی مابحلی جلی
  ااااااوو۸۷۱۳۹ااااااا
  ا۹ا۵۹۲اا۵اه ملاه اه ون؟///مضمون خوبیه یابدی؟//
  واینکه درخواست دومم اینکه نسخه حرز کبیرتون برا احضارخوبه نتیجه دیدم ولی برای موردی هست میخوام یه نوع دلهره ی توش به وجود بیاد واسه خواستگاری دوستم پیگیربشند ازپنچشنبه که رفتند براخواستگاری تماسی نگرفتندبادرنظر گرفتن اینکه زیادوقت نداره وبهش دسترسی نداره ومن تقریبا هرچی داشتم و بهش گفتم انجام بده وبررسی هم خوب اومده امانتیجه نداده نظرتون چیه؟”استادببخشید من احساس میکنم باید ازنسخه های استفاده کنیم که یه متنی مثه همین متنی که فرستادم بنویسیم وبسوزنیم اونجوری فک کنم جواب میده متنی که سوزندنی باشه وسریع جواب بده ندارید؟//ممنونم

  1. admin site می گوید

   طلسم محبته که باید روی فلز مس نوشته بشه و در اتش انداخته بشه این طلسمو باید اخر شب داخل اتش انداخت

 5. SEPI می گوید

  سلام استادببخشید اگه من سحرداشته باشم وخبرنداشته باشم حالا هرنوع سحری
  ولوح بسم الله روچله اشوانجام بدم وبعداستفاده کنم آیا سحرمن باطل میشه؟چون درخواص لوح بسم الله گفتین یکیش باطل کردن سحرهست ولی نگفتین همه سحرهاروباطل میکنه یعنی هرقدرهم من طلسم سنگینی داشته باشم بااین وقف باطل میشه آیا؟

  1. SEPI می گوید

   ویه سوال هم درموروسحرتفریق دارم که خیلی مهمه لطفا کامل بخونیدچینوشتم شما گفتین امکان داره سحرتفریق داشته باشم سوالم اینه که درسحرتفریق یاربط که باعث جدایی وسردی زن ومرد ازهم میشه برای هم زن وهم شوهر یعنی جفتشون سحرانجام میشه یعنی من سحردارم یاهمسرم یاجفتمون ؟اینومن نفهمیدم آخه اگه سحرتفریق برای هم زن وهم شوهر جفتشون انجام میشه اونوقت من سحرروباطل کنم سحرخودم فقط باطل میشه ولی سحرهمسرموچطورمن باطل کنم؟

   1. admin site می گوید

    دعای برای باطل کردن سحر تفریق یعنی که کسی اگه بینتون سحر کرده و همیشه با هم دعوا و مشکل دارید رو باطل شدن برای هر دوی شماست

  2. admin site می گوید

   لوح بسم الله سحر رو باطل نمیکنه ولی فعلا شما دعای باطل سحر احتیاج دارید برای از بین بردن سحرتون و بعد در کنارش لوح بسم الله .

 6. rahman می گوید

  با سلام و خسته نباشید خدمت برادر عزیزم اذر

  حدود دو ماه هست که پیام میفرستم جهت گذاشتن نسخه ای در مورد بهبود زود انزالی ما مردان یه نسخه دارویی طب سنتی از کشور هند و یا ایران و یا یه نسخه ادعیه اما تا کنون این نسخه رو نذاشتین اما دوباره هم ازتون عاجزانه التماس میکنم بزرگوار

  1. admin site می گوید

   نرم افزار رو بهتون که معرفی کردم ازش استفاده کنید تاثیر گذاره

 7. مهدیه می گوید

  سلام خسته نباشید .فردا دوشنبه اولین روز ماه قمری به نظر شما سوره واقعه برای ثروتمند شدن در چه زمانی مناسب میبینید خوانده شود .لطف میکنید زود جواب بدین برای فردا بخونم .ممنونم

  1. admin site می گوید

   سلام دوست عزیز
   تو ساعت سعد باشه

 8. alma می گوید

  باسلام درموردفیل مغربی هم بگویید

  1. admin site می گوید

   جوابتون رو دادم تکراری بود

 9. پارسا می گوید

  سلام استاد
  اگه فلز هفت جوش نداشته باشیم وفق بسم الله روی مس حک کنیم مشکلی نداره؟!

  1. admin site می گوید

   باید هفت جوش باشه حتما

 10. امین می گوید

  سلام استاد عزیز….
  لبان الذکر نام های دیگه ای هم داره؟عطاریها نمیشناسن

  1. admin site می گوید

   کندر- لبان- لبان ذکر- لبان انثی- لیبانون- عسلبند- شجره البان- البان

   لبان الذکر= کندر افریقی شابلوطی

 11. عرشیا می گوید

  استاد گرامی سلام من هم باطل السحر رو سه ماهه انجام داده ام هم دعای دفع همزاد دارم ایا لازم است وفق بسم الله رو بگیرم ممنونم برا تمامی زحماتی که می کشید من به لطف حضرتعالی با قران انس پیدا کردم و نمازهایم رو سروقت می خونم خیلی حالم خوبه خدا رو بخاطر وجود شما عزیزان شکر می کنم و هزاران بار به درگاهش شاکرم برای اشنایی با شما ممنونم

  1. admin site می گوید

   سلام دوست عزیز
   اگر تمام چله وآداب لوح باطل سحر و دفع همزاد رو انجام دادی و تموم شد میتونی از بسم الله هم استفاده کنی

   1. عرشیا می گوید

    استاد عزیز دعای دفع همزاد رو دارم و فرمودید هنیشه باهات باشه الان می تونم از لوح بسم الله هم استفاده کنم.

    1. admin site می گوید

     بله میتونید در کنارش داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

متن دوم