اوقات شرعی به افق شهرها


موضوعات این اپلای
تبلیغات
خانه » روانشناسی هیپنوتیزم » جنبه دوگانگی تمرکز فکر

جنبه دوگانگی تمرکز فکر

جنبه دوگانگی تمرکز فکر

جنبه دوگانگی تمرکز فکر

*       تمرکز فکر هم معالج است و هم بیماری­ زا.

*       فکر خود را به هر نقطه از بدن متمرکز کنیم، در آن نقطه احساس درد خواهیم کرد.

*       این دو دختر با متمرکز کردن فکر بر اعضای بدنشان ایجاد زخم کردند.

*       ناراحتی فکر ناشی از نداشتن تمرکز فکر است.

*       هیپنوتیزم بهترین معالج و عامل تمرکز فکر است.

حتماً به یاد دارید که در تاریخچه هیپنوتیزم خواندید که مسمر طبیب اطریشی و کشف­ کننده هیپنوتیزم، در ابتدای کار، آهن­ربائی را به عضو دردناک مریض می­ بست و مریض معالجه می شد، حالا ما می­دانیم که در آهن­ ربا خاصیتی نبوده که بیمار را معالجه کند، بلکه با بستن آهن­ ربا به عضو دردناک، فکر بیمار نخست متوجه و متمرکز به آن عضو دردناک می­شده و ثانیاً تلقین غیرمستقیم بیمار به خودش موجب بهبودی وی می­شده است. از رویداد بالا می­ فهمیم که تمرکز فکر سبب معالجه و بهبودی می­شود.

ممکن است تمرکز فکر سبب بیماری و ایجاد زخم بشود

در این خصوص دکتر «جان شنیدلر» می­گوید: «کافی است مدتی فکر خود را متوجه یک نقطه و یا عضوی از بدن نمایید مثلاً دست، پا، قلب، معده، چشم، گوش و گردن، پس از مدتی احساس خواهید کرد که دستتان یا پایتان درد می­کند. اگر فکر را به قلب خود متمرکز کرده باشید احساس می­کنید که قلبتان تند می­زند، ضبربان شدید دارد، اگر فکرتان متوجه سرتان باشد، احساس می­کنید که سرتان درد می­کند، همین طور چشم و گوش و معده و سایر اعضاء بدن».

البته من این عقیده دکتر «جان شنیدلر» را با این استثناء قبول می­کنم که اولاً استعداد اشخاص در این شکل ایجاد بیماری متفاوت است.

ثانیاً- وضع جسمانی، محیط کار، خستگی، بیماری­های قلبی و نظایر آن نیز در تأثیر تمرکز فکر بر یک عضو از بدن مؤثر است.

ایجاد زخم در اعضاء بدن به وسیله تمرکز فکر و تلقین

«فلاماریون» دانشمند بزرگ فرانسوی در کتاب اسرار مرگ و زندگی به چند مورد از مرتاضین مسیحی اشاره می­کند، که آرزوی آن­ها این بوده که مانند مسیح مصلوب در پیشانی، سینه و بازوانشان زخم ظاهر و خون جاری شود. از جمله دختری موسوم به «ماریا مارل» متولد ۱۶ اکتبر ۱۸۱۲ در کالتوم، اغلب(سایت هیپنوتیسم دات آی آر) به حال جذبه زانو به زمین می­نهاد بی­حس و حرکت، بدون هیچ آب و غذا روزها به ریاضت می­پرداخت، و مسیح رنجور و مصلوب در نظرش مجسم می‌شد. و فکر خود را به زخم­های مسیح در پهلو، بازو و پا متمرکز و متوجه می­نمود تا این که در دوم فوریه ۱۸۳۴ زخم­ها بر دست و پا و پهلویش نمودار شدند و روزهای یکشنبه هنگامی که با حال جذبه (هیپنوتیزم) و اغماء در پای مجسمه مسیح زانو به زمین می­نهاد جریان خون جراحاتش زیاد می­شد، از طرف دولت فرانسه یک طبیب، یک کشیش و عده ­ای دیگر مأمور شدند که نتیجه مشاهدات خود را اطلاع دهند.

ادامه دارد…(ماهیت تمرکز فکر)

******************************

با عضو شدن در کانال تلگرام ما هر روز از مطالب علوم عرفانی و ادعیه اذکار و همچنین از مطالب روز روانشناسی هیپنوتیزم و یوگا و موفقیت در گوشی خود در اختیار داشته باشید و در گوشی خود مطالعه کنید.

برای عضویت وارد لینک زیر شوید

http://telegram.me/success786

بعد از کلیک پنجره ای باز میشود و روی دکمه ok کلیک کنید و سپس وارد کانال ما میشوید در این صفحه در پایین صفحه روی دکمه join کلیک کنید تا برای همیشه عضو کانال ما شوید.دیدگاه های این نوشته

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

لطفا جهت امنیت , جواب سوال زیر را در کادر وارد کنید *

اطلاعیه های جدید این هفته سایت

خدمات سایت این اپلای

inapply team | All Rights Reserved - © 2012

باز نشر مطالب اين اپلاي تنها با ذکر نام و آدرس سايت مجاز مي باشد .